,

EasyJet zmienił swój rozkład lotów z Polski. Wznowił dwie trasy, ale też zmniejszył częstotliwość połączeń

09.03.2023 10:45

Brytyjskie tanie linie lotnicze easyJet zaktualizowały swój letni rozkład lotów z Krakowa. Przewoźnik wznowił dwie zawieszone pod koniec 2022 roku trasy, a także zmienił częstotliwość niektórych połączeń. 

Samoloty linii easyJet
fot. Jonathan Brady/Press Association/East News

Obecnie wiele linii lotniczych aktualizuje swój rozkład lotów na lato. Wśród nich jest m.in. Ryanair. Kilka dni temu irlandzki przewoźnik poinformował, że poszerza swoją siatkę połączeń z Polski o kolejne trzy kierunki. W wakacje pasażerowie będą mogli polecieć z Katowic do Puli w Chorwacji, Traviso we Włoszech oraz Warny w Bułgarii. Teraz z kolei zmiany w swoim rozkładzie zdecydował się wprowadzić inny tani przewoźnik. Mowa tu o linii easyJet.

EasyJet wznowił dwie trasy z Polski

EasyJet to brytyjska tania linia lotnicza. Przewoźnik lata z jednego lotniska w Polsce - z Krakowa. Ostatnio portal fly4free.pl przeanalizował jego system rezerwacyjny. Okazało się, że linia wprowadziła do swojego rozkładu lotów z portu w Balicach spore zmiany. 

Pod koniec marca easyJet wznowi dwie zawieszone w 2022 roku trasy. Już niebawem pasażerowie będą mogli polecieć ze stolicy Małopolski do Bazylei w Szwajcarii oraz do Belfastu w Irlandii Północnej. Oba połączenia zostaną zainaugurowane 28 marca. Pierwsze będzie realizowane trzy razy w tygodniu (w lipcu oraz w sierpniu dwa), a drugie dwa razy tygodniowo. 

Zobacz także: Lotnisko w Radomiu otrzymało certyfikat ULC. Jest oficjalna data otwarcia portu

Tania linia zmniejszyła częstotliwość niektórych połączeń

To jednak koniec dobrych wiadomości. Okazuje się, że easyJet na większości z pozostałych tras z Krakowa zamierza zmniejszyć liczbę wykonywanych rejsów. Najbardziej ucierpi połączenie z Balic na lotnisko Londyn Luton. Brytyjski przewoźnik w sezonie letnim będzie latać na tej trasie tylko dwa razy w tygodniu - wcześniej wykonywał siedem rejsów. Nadal jednak pasażerowie będą mogli codziennie podróżować z easyJet do portu Londyn-Gatwick (z wyjątkiem czerwca, gdy zawieszone zostaną sobotnie połączenia).

Niskokosztowa linia zmniejszy też liczbę rejsów na trasie Kraków - Manchester. Latem przewoźnik będzie latał do Wielkiej Brytanii dwa razy w tygodniu zamiast trzech - we wtorki oraz soboty. Ucierpi również połączenie do Bristolu - pasażerowie będą mogli tam podróżować dwa razy w tygodniu (wcześniej cztery). Jak zauważa portal fly4free.pl, od końca października br. liczba rejsów na tych trasach znowu się zwiększy - do trzech tygodniowo.

Z kolei rejsy z Krakowa do Paryża CDG tak jak dotychczas będą wykonywane codziennie. Wyjątkiem będzie maj i czerwiec. W tych miesiącach brytyjski przewoźnik nie będzie latał w soboty. 

Zobacz także: Stewardesa ujawnia najgorsze pytania od pasażerów. Takie propozycje słyszą regularnie

loader

RadioZET.pl/fly4free.pl