Obserwuj w Google News

Oferują 250 zł za każdy deszczowy dzień wakacji. Rewolucyjna oferta biura podróży w Polsce

2 min. czytania
17.05.2023 13:01
Zareaguj Reakcja

Itaka wprowadza ubezpieczenie od złej pogody. Każda osoba, która zdecyduje się na wykupienie usługi, otrzyma 250 zł za każdy deszczowy dzień wakacji. Jest jednak pewien haczyk.

Itaka oferuje 250 zł za każdy deszczowy dzień wakacji
fot. Shutterstock

Itaka to jedno z największych biur podróży w Polsce. Specjalizuje się w organizacji wczasów i wycieczek objazdowych do ponad 150 krajów na całym świecie. Teraz firma wystartowała z nową, bardzo ciekawą usługą. Oferuje swoim klientom ubezpieczenie od deszczu. Warto zaznaczyć, że to pierwsze biuro podróży w Polsce, które zdecydowało się na taki krok.

Redakcja poleca

Itaka oferuje 250 zł za każdy deszczowy dzień wakacji

Wirtualna Polska Turystyka podaje, że nowa usługa Itaki powstała we współpracy z firmą ubezpieczeniową Climatica Insurance Solutions. Opcja ta przeznaczona jest dla wszystkich klientów biura podróży planujących wyjazd do następujących krajów: Hiszpania, Bułgaria, Egipt, Turcja, Grecja, Włochy oraz Portugalia. Cena ubezpieczenia zależy od długości pobytu i wynosi od 69 do 154 zł. Usługa dotyczy podróży w terminie do 30 września br. 

Jak to działa? To bardzo proste. Każda osoba, która zdecyduje się na wykupienie ubezpieczenia, za każdy deszczowy dzień wakacji otrzyma 250 zł. Żeby jednak tak się stało, muszą zostać spełnione określone kryteria. Jak czytamy na stronie Itaki, deszczowy dzień to dzień, w którym występuje co najmniej 10 mm deszczu między 8.00 a 20.00 lub co najmniej 5 mm deszczu w ciągu godziny zegarowej między 8:00 a 20:00 czasu lokalnego. Będzie to mierzone na podstawie danych serwisu AccuWeather.

Zobacz także:  To ma być najdłuższa trasa lotnicza świata. Wraca plan uruchomienia 20-godzinnego lotu

To pierwsza taka usługa biura podróży w Polsce

Niewątpliwą zaletą nowej usługi Itaki jest to, że klient nie musi nic zgłaszać. Ubezpieczyciel na bieżąco śledzi, jaka jest pogoda w danej lokalizacji i sam kontaktuje się z osobą ubezpieczoną. Przelew - jak czytamy na stronie biura podróży - zostaje zlecony od razu po potwierdzeniu opadów. Pieniądze trafiają na konto klienta w ciągu 1-2 dni roboczych.

Turyści, którzy chcą wykupić ubezpieczenie od złej pogody, mogą to zrobić na dwa sposoby. Online w Strefie Klienta lub kontaktując się ze swoim doradcą. Trzeba jednak tego dokonać najpóźniej na 14 dni przed wyjazdem. 

- To nasz kolejny krok w kierunku zapewnienia naszym Klientom jak najbardziej satysfakcjonującego doświadczenia podróżniczego. Oferujemy innowacyjne rozwiązania technologiczne. Także ubezpieczenie, które oferujemy jako pierwszy touroperator w Polsce, potwierdza, że interesują nas rozwiązania wyznaczające nowe kierunki, wychodzące poza dotychczasowe schematy - przekazał Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings, cytowany przez portal Wirtualna Polska Turystyka.

Zobacz także:  Abonament na tanie loty. Znamy cennik rewolucyjnej usługi w Wizz Air

Najpiękniejsze miejca na świecie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/turystyka.wp.pl/itaka.pl