Obserwuj w Google News

Jak powstaje hotelowe mydło? Internauci oburzeni nagraniem

2 min. czytania
17.11.2023 14:21
Zareaguj Reakcja

Podróżując chętnie korzystamy z hotelowych udogodnień. Na urlopie mało kto zastanawia się, skąd biorą się np. hotelowe środki czystości. W końcu liczymy na usługi najlepszej jakości. W sieci pojawiło się nagranie, na którym dokładnie widać, w jaki sposób powstaje mydło dla klientów hoteli… Niektórzy bardzo żałują, że je zobaczyli.

Tak powstaje hotelowe mydło
fot. Shutterstock

Gdy jedziemy na wakacje i płacimy za pobyt w hotelu, mamy nadzieję, że zostaniemy obsłużeni na najwyższym poziomie. W obiektach cieszących się popularnością nie sprawdzamy wielu rzeczy. Okazuje się, że o niektórych zwyczajach nawet najbardziej doświadczeni turyści nie mają pojęcia. W sieci można obejrzeć nagranie, które przedstawia, w jaki sposób powstaje hotelowe mydło. Zszokowani internauci komentują: “następnym razem zabiorę swoje kosmetyki!”. O co chodzi?

Jak powstaje mydło, które trafia o hoteli?

Na TikToku Science Insider pojawiło się nagranie z fabryki, która zajmuje się recyklingiem mydła hotelowego. W fabryce produkowanych jest tysiące kostek mydła na godzinę. Przygotowanie mydła polega na zebraniu “resztek” z hotelowych pokoi, a następnie zmieleniu ich wszystkich razem. W ten sposób powstaje “mydlany makaron”, który testowany jest w laboratorium zewnętrznym. Następnie tnie się go na małe kostki i w takim stanie trafia do poszczególnych hoteli.

Pod filmem pojawiło się wiele komentarzy…. Internauci nie kryją zaskoczenia i… obrzydzenia. Uważają, że takie mydło to kosmetyk “z drugiej ręki” i jego używanie jest mało higieniczne. Część osób uważa jednak, że takie rozwiązanie pomaga chronić środowisko.

Ponad 8100 hoteli z różnych stron świata korzysta z mydła powstającego dzięki recyklingowi.