Obserwuj w Google News

Polka weszła na terytorium Wielkiej Brytanii bez paszportu. "Dobry tip"

2 min. czytania
24.02.2023 12:53
Zareaguj Reakcja

Polska blogerka i podróżniczka pokazała, jak wejść na terytorium Wielkiej Brytanii na podstawie dowodu osobistego. "Dobry tip", "Świetna wiadomość" - komentują internauci.

Gibraltar
fot. Shutterstock/instagram.com/wyjazd.z.chaty

Jakiś czas temu Wielka Brytania zdecydowała się na brexit, czyli wystąpienie z Unii Europejskiej. W związku z tym zmieniły się zasady podróżowania z Polski do tego kraju. Od 1 października 2021 roku wjazd na Wyspy jest możliwy tylko na podstawie ważnego paszportu. Czy aby na pewno? Pewna polska podróżniczka wyjaśnia, że w niektórych przypadkach nadal wystarczy tylko dowód osobisty.

Redakcja poleca

Polka weszła na terytorium Wielkiej Brytanii bez paszportu. "Dobry tip"

Asia Jesionek prowadzi bloga podróżniczego wyjazdzchaty.pl. Oprócz tego aktywnie działa w mediach społecznościowych - jej konto na Instagramie o takiej samej nazwie obserwuje ponad 10 tys. osób. Ostatnio influencerka opublikowała na profilu krótkie nagranie, w którym zdradziła, że udało jej się wejść na terytorium Wielkiej Brytanii na podstawie dowodu osobistego. Do jej wpisu dotarła Wirtualna Polska Turystyka.

Dalej nie mam paszportu, ale na terytorium Wielkiej Brytanii weszłam. Spryciara - napisała Asia na Instagramie. 

Jak to możliwe? Otóż, jak czytamy w dalszej części wpisu, blogerka pojechała na Gibraltar. "Teren należący do Zjednoczonego Królestwa, ale z lżejszymi wymogami - wejdziesz tam na dowód osobisty" - wyjaśniła Asia na Instagramie.

Zobacz także:  Wakacyjny kraj znosi limit płynów w bagażu podręcznym. Podano daty

Post influencerki spotkał się z żywą reakcją internautów. Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. "I to jest świetna wiadomość", "To dobry tip", "Szok!" - piszą użytkownicy aplikacji.

Gibraltar: zamorskie terytorium Wielkiej Brytanii

Gibraltar leży na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Od północy graniczy z hiszpańskim miastem La Línea de la Concepción. Jego powierzchnia wynosi około 6,55 km kwadratowych, którą zamieszkuje niecałe 40 tys. osób. 

Warto wspomnieć, że Wielka Brytania oraz Hiszpania przez długi czas toczyły spór o Gibraltar, który jeszcze bardziej zaostrzył się po brexicie. Na koniec 2020 roku kraje osiągnęły jednak porozumienie i umieściły terytorium w bezgranicznej strefie Schengen.

Zobacz także:  Rewolucyjna usługa na polskim lotnisku. Turyści długo na to czekali

RadioZET.pl/turystyka.wp.pl