,

Jedna z najpiękniejszych wysp świata będzie zamknięta dla turystów. Władze chcą chronić jej ekosystem

17.04.2023 10:53

Popularna wyspa Koh Kradan w Tajlandii będzie zamknięta dla turystów. Urlopowicze nie będą mogli odwiedzać tego wyjątkowego miejsca przez okres wakacyjny. W ten sposób lokalne władze chcą chronić jego ekosystem.

Koh Kradan
fot. Shutterstock

Kilka dni temu informowaliśmy, że wakacyjny raj ma poważny problem. Popularny turystycznie region Chiang Mai w Tajlandii zmaga się z ogromnym zanieczyszczeniem powietrza. Władze prowincji apelują do mieszkańców o niewychodzenie z domu i zalecają noszenie maseczek ochronnych. Co więcej, z powodu wysokiego poziomu smogu turyści zaczęli unikać tej części kraju.

Teraz media obiegły kolejne, również nie najlepsze dla urlopowiczów informacje z Tajlandii. Jak podaje portal fly4free.pl, władze kraju zadecydowały o zamknięciu jednej ze swoich najpiękniejszych wysp. Chodzi tu o Koh Kradan.

Jedna z najpiękniejszych wysp świata będzie zamknięta dla turystów

Na początku roku brytyjski serwis turystyczny World Beach Guide przygotował, a następnie opublikował na swojej stronie zestawienie "100 najpiękniejszych plaż na świecie". Pierwsze miejsce w tym prestiżowym rankingu zajął wspomniany już Koh Kradan. Preet Narasrit, szef parku narodowego Hat Chao Mai, do którego należy wyspa, powiedział, że "wzrost liczby turystów z tego powodu będzie nieunikniony" - podał portal fly4free.pl.

Mai dodał, że niezbędne jest więc wdrożenie odpowiednich środków w celu ochrony ekosystemu. Finalnie zadecydowano o zamknięciu wyspy Koh Kradan. To wyjątkowe miejsce będzie nieczynne dla turystów w okresie wakacyjnym, tj. od 1 czerwca do 30 września br. Lokalne władze zaapelowały także do wszystkich osób przebywających na wyspie o niezaśmiecanie jej i nieniszczenie tutejszej przyrody. 

Zobacz także: Tysiące Rosjan spędza wakacje w tym egzotycznym kraju. Tak dużo turystów nie było tu nigdy

Zwycięstwo Koh Kradan w rankingu ma też swoje dobre strony. Władze planują zainwestować w wyspę. Wspominają m.in. o zaopatrzeniu jej w wodę oraz elektryczność. Zamierzają również podjąć więcej działań w celu ochrony zagrożonych gatunków ryb.

Koh Kradan: niezwykła wyspa w Tajlandii

Koh Kradan to maleńka wyspa położona w prowincji Trang. Leży na wschód od Ko Ngai, na południowy zachód od Ko Muk oraz na północny zachód od Ko Libong. Jej powierzchnia wynosi zaledwie około 2,5 km kw. Miejsce to słynie przede wszystkim z przepięknym plaż, które nierzadko doceniane są w światowych rankingach.

Zobacz także: Zamykają jedną z największych atrakcji Egiptu. Turyści nie będą zadowoleni

loader

RadioZET.pl/fly4free.pl

Logo radiozet Dzieje się