Obserwuj w Google News

Kultowe schronisko w Tatrach częściowo się zamyka. Utrudnienia dla turystów

2 min. czytania
16.11.2022 08:57
Zareaguj Reakcja

Jeżeli planowaliście w najbliższym czasie wędrówkę do Hali Gąsienicowej i wizytę w Schronisku PTTK "Murowaniec", przygotujcie się na utrudnienia. Obiekt będzie działać w ograniczonym zakresie ze względu na prace konserwatorskie.

Schronisko Murowaniec
fot. Albin Marciniak/East News

Tatry to bez wątpienia najpopularniejsze pasmo górskie w Polsce i miejsce, które odwiedzają tysiące wędrowców. Mają oni tutaj swoje ulubione szlaki, a niektóre z tras cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Mowa o ścieżkach prowadzących do malowniczej Doliny Gąsienicowej. To właśnie z niej rozpościera się widok na piękne szczyty. Można tu też odpocząć w kultowym Murowańcu. Niestety w najbliższych dniach schronisko będzie działało nieco inaczej niż dotychczas.

Na facebookowym profilu obiektu pojawiła się informacja, że przeprowadzane są tu prace konserwatorskie, które mogą pokrzyżować szyki turystom.

Zobacz także: TOPR podsumował wakacje. Dane z liczbą wypadków w Tatrach mogą zaskoczyć

Schronisko Murowaniec częściowo się zamyka. Utrudnienia dla turystów

Na facebookowej stronie Schroniska PTTK na Hali Gąsienicowej pojawiła się ważna informacja dla turystów, którzy w połowie listopada zamierzają wybrać się w Tatry. Okazuje się, że przez kilka dni funkcjonowanie obiektu będzie ograniczone.

Rozpoczęły się tutaj prace konserwatorskie w restauracji, które mają objąć odnowienie podłogi w części jadalnianej, wymianę kaloryferów oraz poprawienie odwodnienia schroniska. Dlatego turyści muszą liczyć się z utrudnieniami do 18.11.

Kochani, od dziś małe zmiany. Rozpoczynamy niezbędne prace konserwatorskie w restauracji, dlatego w dniach 14-18.11.2022 r. działamy w nieco innym zakresie:- przez 5 dni wnętrze naszej restauracji będzie niedostępne- działamy wyłącznie w formie wynosowej- działamy w godzinach 8:00 - 18:00 - czytamy w poście zamieszczonym na Facebooku.

Po tym czasie wszystko powinno wrócić do normy i wędrowcy powinni znów bez problemów korzystać z usług schroniska na Hali Gąsienicowej.

Redakcja poleca

Schronisko PTTK "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej to jeden z najpopularniejszych tego typu obiektów w Tatrach. Jest to budynek położony na Hali Gąsienicowej na wysokości 1500 m n.p.m., a od 2021 r. ma status schroniska. Można tu nie tylko przenocować, ale też posilić się przed dalszą wędrówką lub zwyczajnie odpocząć. Przy schronisku znajduje się węzeł, z którego odchodzi wiele popularnych szlaków - m.in. nad Czarny Staw Gąsienicowy czy na Kasprowy Wierch.

Źródło: Facebook