Obserwuj w Google News

Linie będą ważyć pasażerów przed lotem. Podano szczegółowe informacje

2 min. czytania
31.05.2023 10:15
Zareaguj Reakcja

Linie Air New Zealand przed lotem będą prosić swoich pasażerów o wejście na wagę. Badanie ma potrwać do 2 lipca. Przez ten czas przewoźnik planuje zważyć ponad 10 tys. podróżnych.

Linie będą ważyć pasażerów przed lotem. Podano szczegółowe informacje
fot. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER/EASTNEWS/Shutterstock

Nowozelandzkie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Auckland - Air New Zealand - będą ważyć pasażerów przed lotem. Przeprowadzenie takiego badania to wymóg krajowego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Redakcja poleca

Linie będą ważyć pasażerów przed lotem

Procedura ta ma na celu zebranie informacji na temat średniej wagi pasażerów. To z kolei ma zapewnić "bezpieczną i wydają eksploatację samolotu". Linie lotnicze będą mogły lepiej zaplanować zużycie paliwa podczas rejsów. "Ważymy wszystko, co znajduje się w samolocie - od ładunku, przez posiłki na pokładzie, po bagaże w luku bagażowym" - powiedział James Alastair, specjalista ds. poprawy kontroli ładunków w Air New Zealand, cytowany przez portal CNN Travel.

Akcja ważenia pasażerów rozpoczęła się 29 maja i będzie trwać do 2 lipca br. Obejmuje ona wyłącznie podróżnych, którzy mają zaplanowany lot z największego międzynarodowego portu lotniczego w kraju. Chodzi tu o lotnisko Auckland. Waga zlokalizowana będzie przy bramkach.

Zobacz także:  Pilot wszedł do kokpitu samolotu przez okno. To zdjęcie jest hitem sieci

Nowozelandzki przewoźnik zapewnia, że procedura będzie całkowicie anonimowa. Wglądu do wagi pasażerów nie będą miały nawet osoby nadzorujące cały proces. Informacje te mają od razu być wysyłane do bazy danych. "Wiemy, że wejście na wagę może być zniechęcające. Chcemy zapewnić naszych klientów, że waga nie będzie pokazana na żadnym wyświetlaczu. Nikt jej nie zobaczy, nawet my" - podkreśla Alastair. Mimo wszystko osoby, które nie będą czuły się z tym komfortowo, mogą odmówić udziału w badaniu. 

Przewoźnik planuje zważyć ponad 10 tys. pasażerów

To nie pierwszy raz, kiedy linie Air New Zealand proszą pasażerów o wejście na wagę. W 2021 roku procedura ta obowiązywała w przypadku lotów krajowych. Badanie dla podróżnych korzystających z rejsów międzynarodowych zostało opóźnione z powodu pandemii koronawirusa. W okresie maj-lipiec przewoźnik planuje zważyć w sumie ponad 10 tys. pasażerów.

Zobacz także:  Wizz Air zamyka 4 połączenia z Polski. Loty już skasowano z systemu rezerwacyjnego

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/edition.cnn.com/turystyka.rp.pl/tvn24.pl