LOT ogłosił nową trasę do uwielbianego przez Polaków kierunku. Loty ruszą już w kwietniu

10.03.2023 09:21

LOT ogłosił niezwykłą nowość w swojej siatce lotów. Już w kwietniu wystartuje nowa trasa do największego i najbardziej barwnego miasta w Turcji – Stambułu. Rejsy będą realizowane 3 razy w tygodniu.  

LOT - nowa trasa do Stambułu
fot. Shutterstock

LOT w ostatnim czasie nie tylko przywraca część zawieszonych połączeń, ale ogłasza też sporo nowości. W minionym miesiącu informowaliśmy, że narodowy przewoźnik wznowi krajowe loty z Jasionki do Gdańska. Rejsy na tej trasie będą oferowane dwa razy w tygodniu.

Jednocześnie PLL LOT zapowiedziały, że w czerwcu wystartują z dwoma połączeniami do Albanii i Grecji z nowego lotniska w Radomiu. To nie koniec dobrych wiadomości. Szykuje się kolejna nowość, tym razem z portu lotniczego w Krakowie. 

LOT poleci z Krakowa do Stambułu

PLL LOT poinformowały, że już 27 kwietnia wystartuje nowe połączenie z Krakowa do Stambułu. Rejsy w obu kierunkach będą odbywać się trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i niedziele.

Wyloty ze stolicy Małopolski zaplanowano o godz. 17.10, a lądowania w mieście nad Bosforem o godz. 20.30 czasu lokalnego. W trasę powrotną samolot wystartuje o godz. 21.20, aby na lotnisku docelowym wylądować o godz. 22.20. 

Połączenia pomiędzy Krakowem i Stambułem będą obsługiwane samolotami typu Embraer 195. Loty będą wykonywane we współpracy z Turkish Airlines w ramach partnerstwa sojuszu Star Alliance.

Sprzedaż biletów na to niezwykłe połączenie do Turcji już się rozpoczęła. Ceny za przeloty zaczynają się od 699 zł w obie strony.

Członek zarządu PLL LOT ds. handlowych Michał Fijoł ocenił w komunikacie, że pasażerowie podróżujący z Krakowa to jedna z najliczniejszych grup pasażerów LOT-u. „Wciąż rozbudowujemy naszą siatkę połączeń, a loty z Krakowa do Stambułu to trasa zarówno atrakcyjna biznesowo, jak i wyczekiwana przez naszych pasażerów” – wskazał.

Zobacz także: Sześciu pracowników lotniska próbuje złożyć wózek dziecięcy. Nagranie jest hitem sieci 

Stambuł: serce Turcji

Chociaż stolicą Turcji jest Ankara, to tak naprawdę Stambuł jest tętniącym życiem sercem tego kraju. To metropolia na styku dwóch kontynentów - Azji i Europy - i prawdziwa skarbnica historyczno-kulturowa. 

Stambuł jest największym i najludniejszym miastem w kraju, położonym nad cieśniną Bosfor. To miejsce pełne kontrastów, które potrafi zaskoczyć i zachwycić. Z jednej strony nowoczesne biurowce i centra handlowe, z drugiej tradycyjne, przesiąknięte duchem Orientu zjawiskowe zabytki.

Co warto zobaczyć w Stambule? Obowiązkowymi punktami na turystycznej mapie tego miasta powinny być: świątynia Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Meczet Sulejmana i Wielki Bazar. Warto wybrać się również na rejs statkiem po cieśninie Bosfor z widokiem na europejskie i azjatyckie wybrzeże.

Źródło: LOT, PAP

loader