LOT przywraca połączenie krajowe. Rejsy wystartują jeszcze w czerwcu

02.02.2023 11:09

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Polski - PLL LOT ogłosił, że przywraca trasę krajową. Od czerwca będziemy mogli polecieć z podrzeszowskiej Jasionki do Gdańska. Sprawdzamy szczegóły.

Samolot PLL LOT
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Od kilku tygodni linie lotnicze aktualizują swój rozkład lotów na lato 2023. Co jakiś czas do sieci trafiają więc informacje o nowych połączeniach z Polski, które mają zostać uruchomione w najbliższych miesiącach. Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy, że Wizz Air zapowiedział hitową trasę - od kwietnia będzie latał z Katowic do Erywania, stolicy Armenii. Teraz natomiast nowe połączenie, tym razem krajowe, ogłosił PLL LOT.

LOT przywraca połączenie krajowe. Polecimy z Jasionki do Gdańska

Nowe połączenie PLL LOT z podrzeszowskiej Jasionki do Gdańska wystartuje 2 czerwca. Rejsy na tej trasie będą oferowane dwa razy w tygodniu. Obsługiwać je będą Embraery 175, które zabiorą na pokład 82 pasażerów. Ostatni lot z Rzeszowa do Gdańska zaplanowany jest na 5 września br. 

Samoloty polskiego przewoźnika w poniedziałki i piątki będą startować z Gdańska o godzinie 21.20, by na lotnisku Jasionka wylądować o 22.35. Maszyny będą "nocować" w podrzeszowskim porcie, a w podróż powrotną wyruszą we wtorki i soboty o 6.55. Do stolicy województwa pomorskiego dotrą zaś na 8.10.

Zobacz także: Lecieli samolotem 13 godzin. W połowie trasy musieli zawrócić na lotnisko startowe

Jak poinformował w środę prezes portu Adam Hamryszczak, to już czwarty rok z rzędu, kiedy z Jasionki w lecie będzie można polecieć nad polskie morze. "To doskonała oferta zarówno dla osób ceniących wypoczynek nad Bałtykiem, jak i dla szukających wytchnienia w Bieszczadach, Beskidzie Niskim czy na Roztoczu. Dni i godziny operacji zachęcają nie tylko do dłuższych wczasów, ale pozwalają też na spontaniczny weekendowy wypoczynek, szczególnie popularny wśród młodszej generacji podróżnych" - dodał Hamryszczak.

Prezes lotniska podkreślił, że Gdańsk to uzupełnienie oferty wakacyjnej z Jasionki. Dotychczas ogłoszone kierunki to czartery do Turcji, Grecji, Bułgarii i Albanii. Będą też oferowane regularne rejsy do Chorwacji.

Bilety lotnicze trafiły do sprzedaży

Wraz z początkiem lutego do sprzedaży trafiły bilety lotnicze. Można je nabyć na stronie internetowej polskiego przewoźnika. Wejściówki na samolot dostępne są już od 149 zł (rejsy w jedną stronę) oraz od 249 zł (za loty tam i z powrotem). 

Rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski powiedział, że połączenie Trójmiasta z Podkarpaciem to dobra wiadomość dla turystyki krajowej. "Cieszę się, że dzięki tego typu rejsom możemy promować i zachęcać do odkrywania nie tylko zagranicznych, ale także atrakcyjnych miejsc w Polsce. Wierzę, że będzie to wybór wielu miłośników city break’ów, poszukujących okazji, by oderwać się od codzienności i znaleźć odrobinę wytchnienia w nowym otoczeniu" - skomentował.

Zobacz także: Ryanair przygotowuje się na powrót do Ukrainy. "Chcemy być gotowi na wznowienie lotów"

loader

RadioZET.pl/PAP(Wojciech Huk)/rzeszowairport.pl