Obserwuj w Google News

LOT uruchomi pięć nowych tras z Polski. Skasuje też jedno połączenie

2 min. czytania
28.11.2023 09:25
Zareaguj Reakcja

W przyszłorocznym sezonie letnim LOT uruchomi pięć nowych tras z Polski. Przewoźnik zabierze pasażerów do Podgoricy, Prewezy, Aten, Ochrydy oraz Tirany. Niestety jednocześnie linia skasuje jedną ważną trasę. 

LOT uruchomi pięć nowych tras z Polski. Skasuje też jedno połączenie
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

W ostatnim czasie LOT wprowadza spore zmiany w swojej siatce połączeń. W minionym tygodniu pisaliśmy, że polski przewoźnik zawiesza trasę z Lotniska Chopina do Los Angeles. Przerwa potrwa dwa miesiące, a ostatni rejs odbędzie się w styczniu 2024 r. To jednak nie koniec zmian. Właśnie pojawiła się informacja, że LOT uruchamia kilka nowych tras z Polski. Niestety jednocześnie przewoźnik zawiesi jedno ważne połączenie.

Redakcja poleca

LOT uruchomi cztery nowe połączenia z Radomia. Jednocześnie skasuje jedną trasę

LOT wprowadza zmiany przede wszystkim w swojej siatce połączeń z Radomia. Przewoźnik uruchomi stamtąd dwie nowe trasy. Portal fly4free.pl podaje, że od 23 czerwca (niedziela) linia będzie latać do Podgoricy - ostatni rejs zaplanowany jest na 29 września. Dzień później, 24 czerwca (poniedziałek), LOT zainauguruje połączenie do Ochrydy, które będzie realizowane do 30 września. Zarówno do Czarnogóry, jak i Macedonii Północnej przewoźnik będzie latać z częstotliwością jednego lotu tygodniowo.

Nieco wcześniej, a dokładnie 14 czerwca, linia wznowi połączenie z Radomia do Prewezy w Grecji. Przewoźnik będzie latać na tej trasie w każdy piątek aż do 20 września. Z kolei od 23 czerwca LOT ponownie uruchomi rejsy do albańskiej Tirany. Loty będą realizowane co niedzielę do 29 września. 

Portal fly4free.pl podaje, że w nadchodzącym sezonie letnim polski przewoźnik nadal będzie latać z Radomia do Rzymu. W dalszym ciągu rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu, ale zmieni się rozkład. Początkowo do Włoch będziemy mogli polecieć w środy i soboty, jednak od 24 czerwca będą to poniedziałki i soboty. Zmiana ta będzie obowiązywać do 30 września włącznie. Jednocześnie LOT prawdopodobnie całkowicie zawiesi połączenie z Radomia do Paryża. Ostatni rejs do Francji ma odbyć się 2 stycznia.  

LOT przywróci połączenie z Warszawy do Aten

Również Lotnisko Chopina w przyszłorocznym sezonie letnim zyska nowe połączenie. Portal fly4free.pl podaje, że LOT ponownie uruchomi stamtąd bezpośrednie rejsy do Aten. Trasa zostanie zainaugurowana 11 kwietnia, a loty będą realizowane codziennie. 

- Połączenie z Atenami umożliwi pasażerom PLL LOT odwiedzenie serca Grecji przez cały rok. Polacy dobrze znają greckie wyspy, teraz czas na równie urokliwą i bogatą w historię oraz kulturę antyczną kontynentalną część Hellady. To, co łączy Grecję i LOT, to z pewnością wyjątkowa gościnność - dlatego tym bardziej zapraszam na nasze pokłady - powiedział Michał Fijoł, prezes zarządu PLL LOT.

Źródło: Radio ZET/fly4free.pl

Nie przegap
Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock