,

LOT wznawia loty nad morze z najmniejszego lotniska w Polsce. Trasa ruszy już w kwietniu

29.03.2023 12:50

LOT w przyszłym miesiącu planuje wznowić krajowe połączenie z Zielonej Góry do Gdańska. Najmniejsze lotnisko w Polsce w ostatnim czasie notuje rekordowe wyniki, jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych pasażerów. W najbliższym czasie można spodziewać się poszerzenia siatki lotów.

PLL LOT - linie lotnicze
fot. Michal Adamowski/Reporter/East News

W ostatnim czasie Polskie Linie Lotnicze LOT ogłaszały wznowienie kilku tras oraz uruchomienie nowych połączeń. Niedawno informowaliśmy, że już w kwietniu wystartują rejsy z Krakowa do Stambułu. Loty w obu kierunkach będą realizowane trzy razy w tygodniu.

Narodowy przewoźnik przekazał teraz kolejną dobrą wiadomość. Już niedługo zostanie wznowiona krajowa trasa z najmniejszego lotniska w Polsce, czyli z portu Zielona-Góra Babimost.

LOT wznowi rejsy z Zielonej Góry do Gdańska

Trasa z lotniska Zielona-Góra Babimost do Gdańska zostanie wznowiona 25 kwietnia. Będzie to połączenie sezonowe – rejsy zaplanowano 2 razy w tygodniu (we wtorki i piątki) aż do 20 października. To już drugi rok, gdy LOT uruchamia połączenie do Trójmiasta z zielonogórskiego lotniska, chociaż tym razem trasa ta będzie realizowana niemal przez cały letni rozkład lotów.

We wtorki samoloty LOT z Zielonej Góry będą startowały o godz. 19.05, a lądowały w Gdańsku o godz. 20.05. W przypadku piątku pasażerowie wyruszą o godz. 8.55 z lotniska Babimost. Lot powrotny z Pomorza będzie realizowany o godz. 10.25. Podróż na tej krajowej trasie potrwa około godziny.

Połączenie będzie realizowane samolotami LOT Embraer 170 lub Embraer 175. Bilety na tę trasę są już dostępne na stronie PLL LOT. Ceny w maju rozpoczynają się od 105 złotych w jedną stronę.

Zobacz także: Ryanair zawiesza trzy połączenia z Polski. Loty tylko do końca marca

Najmniejsze lotnisko w Polsce coraz szybciej się rozwija

Port lotniczy Zielona-Góra Babimost to najmniejsze lotnisko w Polsce, gdzie przez wiele lat jedyną regularną trasą było połączenie krajowe z Warszawą. W minionym roku działanie portu trochę się zmieniło, bo nawiązano współpracę z przewoźnikami czarterowymi i pojawiło się też nowe regularne połączenie – rejsy LOT-u do Gdańska. To wszystko przełożyło się na znacznie lepsze wyniki zielonogórskiego lotniska.

Jak informuje portal WP Turystyka, 2022 rok był rekordowy dla portu Babimost. Zrealizowano łącznie ponad 3,7 tys. połączeń lotniczych, a liczba pasażerów przekroczyła 42 tysiące. Największym zainteresowaniem cieszyło się połączenie do Antalyi w Turcji, do Burgas w Bułgarii oraz do chorwackiej Rijeki. W sezonie zimowym z Zielonej Góry dostępno było także połączenie do Taby w Egipcie.

Źródło: Fly4free, WP Turystyka

loader

Logo radiozet Dzieje się