LOT zmienia termin powrotu swojej najkrótszej trasy w rozkładzie. Rejsy ruszą dopiero w kwietniu

14.03.2023 10:16

Polskie Linie Lotnicze LOT zmieniają zdanie i opóźniają powrót swojej najkrótszej trasy w całym rozkładzie. Rejsy z Warszawy do Lublina wystartują dopiero pod koniec kwietnia. Będzie też inna częstotliwość połączeń.

Samolot PLL LOT
fot. Piotr Zagiell/East News

Od kilku tygodni linie lotnicze aktualizują swoją letnią siatkę połączeń. Wśród nich jest m.in. nasz narodowy przewoźnik. Na początku marca informowaliśmy, że LOT dodał do swojego rozkładu nową trasę do uwielbianego przez Polaków kierunku. Mowa tu o Stambule, największym i najbardziej barwnym mieście w Turcji. Rejsy ruszą 27 kwietnia i będą realizowane z Krakowa. Nieco wcześniej LOT ogłosił też, że latem przywróci połączenie krajowe. Od czerwca pasażerowie będą mogli polecieć z podrzeszowskiej Jasionki do Gdańska.

Teraz pojawiły się kolejne, tym razem już nie takie dobre informacje związane z rozkładem rejsów PLL LOT na lato 2023. Portal fly4free.pl podał, że polski przewoźnik opóźnia powrót trasy z Warszawy do Lublina.

LOT zmienia termin powrotu swojej najkrótszej trasy w rozkładzie

Najkrótsza trasa w siatce PLL LOT, czyli Warszawa - Lublin, wystartowała jesienią 2018 roku. Choć oba te miasta dzieli zaledwie około 175 km, które można pokonać samochodem w nawet mniej niż dwie godziny, połączenie cieszyło się sporą popularnością. W dużej mierze korzystali z niego pasażerowie transferowi. 

W październiku 2022 roku pojawiła się zaskakująca informacja, że LOT zawiesza najkrótsze połączenie w całym rozkładzie. Biuro prasowe polskiego przewoźnika swoją decyzją tłumaczyło "optymalizacją siatki". Ostatni rejs na trasie Warszawa - Lublin został zrealizowany 14 listopada.

Mówiło się, że połączenie krajowe ma wrócić do rozkładu LOT-u ponad cztery miesiące później, a dokładnie 26 marca 2023 roku. Rejsy w sezonie letnim miały być realizowane pięć razy w tygodniu (wcześniej było to sześć). Teraz okazuje się jednak, że pierwotne plany nie będą miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. 

Zobacz także: Samolot pasażerski ważył za dużo. Kilka osób musiało opuścić pokład przed startem

Rejsy z Warszawy do Lublina ruszą dopiero w kwietniu

Portal fly4free.pl podał, że połączenie między Warszawą a Lublinem wróci do siatki LOT-u miesiąc później, niż zakładano. Rejsy na tej trasie po przerwie wystartują dopiero 28 kwietnia br. Ale to nie wszystko. Przewoźnik będzie latał ze stolicy Polski do stolicy województwa lubelskiego nie pięć, a cztery razy w tygodniu. Loty zaplanowano na poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele. 

Zobacz także: Ryanair zawiesza trzy połączenia z Polski. Loty tylko do końca marca

loader

RadioZET.pl/fly4free.pl