Obserwuj w Google News

Na początku roku Wizz Air zawiesił wszystkie połączenia do tego kraju. Teraz przywraca loty

2 min. czytania
17.11.2023 12:12
Zareaguj Reakcja

Na początku roku Wizz Air podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich połączeń do Kiszyniowa. Teraz, po ponad ośmiu miesiącach przerwy, chce przywrócić loty do Mołdawii. Znamy dokładne daty.

Wizz Air przywraca loty do Mołdawii
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EASTNEWS

14 marca br. Wizz Air zawiesił wszystkie loty do Kiszyniowa. W zamian oferował więcej połączeń z miasta Jassy, położonego w północno-wschodniej części Rumunii. Decyzja ta była podyktowana napiętą sytuacją pomiędzy Mołdawią a Rosją (pojawiały się informacje, że Rosjanie mogą zaatakować Mołdawię). 

"Wizz Air dokładnie monitoruje sytuację bezpieczeństwa w Mołdawii i utrzymuje stały kontakt z różnymi lokalnymi i międzynarodowymi władzami i instytucjami, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony operacji. [...] Wizz Air pozostaje wierny rynkowi mołdawskiemu i swoim klientom. Wizz Air będzie nadal stale oceniać sytuację, aby wznowić działalność i ponownie otworzyć bazę, gdy tylko będzie to możliwe w bezpieczny sposób" - zapewnił przewoźnik w oficjalnym komunikacie.

Redakcja poleca

Wizz Air przywraca loty do Mołdawii. Znamy termin

Teraz, po ponad ośmiu miesiącach przerwy, Wizz Air planuje wznowić loty do Kiszyniowa. O powrocie przewoźnika do Mołdawii poinformował premier kraju Dorin Recean. Węgierska linia ma wystartować z rejsami jeszcze w grudniu.

- Powrót Wizz Air do Mołdawii jest wynikiem naszych nieustannych wysiłków, aby zapewnić wszystkim naszym obywatelom nowe połączenia międzynarodowe i pobudzić rozwój gospodarczy. Mołdawia jest bezpiecznym i atrakcyjnym kierunkiem - napisał Recean na swoim profilu na Facebooku. 

Premier dodał, że na początku Wizz Air uruchomi loty do Kiszyniowa z Rzymu-Fiumicino, Mediolanu-Bergamo oraz Londynu-Luton. 14 grudnia przewoźnik wznowi połączenia do stolic Lacjum i Lombardii. Kilka dni później, a dokładnie 19 grudnia, powrócą rejsy do Wielkiej Brytanii - podaje portal rynek-lotniczy.pl.

Wizz Air uruchomi dwie nowe trasy z Polski

Pod koniec października Wizz Air ogłosił uruchomienie dwóch nowych tras z Polski. Oba połączenia zostaną zainaugurowane w przyszłym roku. Od 31 marca 2024 r. węgierski przewoźnik zabierze pasażerów z Gdańska do Walencji oraz Rzymu Fiumicino. Zarówno do Hiszpanii, jak i Włoch, linia będzie latała po 2 razy w tygodniu. Ponadto Wizz Air zwiększy częstotliwości na 12 istniejących połączeniach ze stolicy Pomorza, oferując swoim klientom więcej możliwości niskokosztowych podróży lotniczych.

Źródło: Radio ZET/rynek-lotniczy.pl

Nie przegap