W tym roku ruszy wyjątkowy rejs dookoła świata. W trzy lata statek dotrze do 135 krajów

14.03.2023 15:20

Trzy lata spędzone na morzach i oceanach, wizyta w 135 krajach na siedmiu kontynentach i łącznie ponad 130 tys. przebytych mil – firma Miray Cruises ogłosiła najdłuższy rejs wycieczkowy świata. Cena za podróż dookoła globu na pokładzie gigantycznego statku może pozytywnie zaskoczyć. 

Najdłuższy rejs wycieczkowy świata
fot. Shutterstock/ Zdj. ilsutracyjne

Dla tych, którzy marzą o podróży luksusowym statkiem wycieczkowym szykuje się coś niezwykłego. Turecka firma Miray Cruises przygotowała właśnie jedną z najbardziej spektakularnych wypraw w historii. 

Rejs o nazwie "Life at Sea Cruises" ma potrwać aż 3 lata i zagwarantować wiele niezwykłych widoków i doświadczeń. Chętni na tę wyprawę już mogą się zgłaszać.

Zobacz także: "Praca marzeń" czeka. Trzeba przenieść się na niewielką wyspę w Europie

Miray Cruises. Niezwykły rejs dookoła świata

Najdłuższy rejs wycieczkowy świata będzie zrealizowany na pokładzie statku MV Gemini. Rejs rozpocznie się 1 listopada w porcie w Stambule. Firma Miray Cruises planuje w ramach tej wyprawy zawinąć do 375 portów na całym świecie, odwiedzając przy tym 135 krajów na siedmiu kontynentach. 

Statek pokona łącznie 130 tys. mil w ciągu trzech lat. Po drodze pasażerowie będą mieli okazję zwiedzić najsłynniejsze atrakcje świata, w tym Wielki Mur Chiński, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, Taj Mahal, Machu Picchu czy Chichen Itza w Meksyku. 

Warto dodać, że z 375 zaplanowanych portów w 208 miejscach będzie zaoferowany nocleg na lądzie, co pozwoli na lepsze zwiedzanie atrakcji w miejscu postoju. 

Bilety na najdłuższy rejs wycieczkowy świata są już dostępne w sprzedaży. Ile to kosztuje? Roczna opłata za "Life at Sea Cruises" wynosi (w najtańszej wersji) 30 tys. dolarów za osobę, czyli około 130 tys. złotych, co daje 11 tys. złotych na miesiąc. Będzie też możliwość wynajęcia droższych apartamentów z balkonem za 110 tys. dolarów rocznie na osobę.

Cytowany przez „The Telegraph” Mikael Petterson, dyrektor zarządzający firmy Life at Sea Cruises, przyznał, że większość dotychczasowych zapytań dotyczyła właśnie tych najtańszych kabin wewnętrznych. Oferta jest szczególnie popularna wśród osób w wieku 50-70 lat ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, choć wśród zainteresowanych są również Europejczycy.

Statek MV Gemini posiada łącznie 400 kabin, w których zmieści ponad 1070 pasażerów. Poza tradycyjnymi rozrywkami na miejscu wycieczkowiec będzie wyposażony również w urządzenia do pracy zdalnej. Oprócz tego na pokładzie zostanie stworzony szpital z bezpłatnymi wizytami lekarskimi.

Źródło: Fly4free, Rzeczpospolita

loader