Obserwuj w Google News

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nowymi połączeniami. Kierunek idealny na wakacje

2 min. czytania
27.04.2023 15:52
Zareaguj Reakcja

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w czerwcu z najmniejszego lotniska w Polsce, Zielona Góra-Babimost, uruchomione zostaną dwa nowe połączenia. Pasażerowie będą mogli polecieć m.in. do Zadaru. "Chcemy pokazać inny zakątek Chorwacji" - tłumaczy prezes portu.

Zadar
fot. Shutterstock

Pod koniec marca br. informowaliśmy, że LOT wznawia loty nad morze z najmniejszego lotniska w Polsce. Połączenie z Zielonej Góry do Gdańska zostało uruchomione 25 kwietnia. Rejsy na tej trasie będą realizowane dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki aż do 20 października 2023 roku. Lot potrwa godzinę. 

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec nowości. Już niebawem z najmniejszego lotniska w Polsce mają zostać uruchomione kolejne połączenia. Gdzie będziemy mogli polecieć?

Redakcja poleca

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nowymi połączeniami. Kierunek idealny na wakacje

Nowy prezes spółki Lotnisko Zielona Góra-Babimost Mariusz Stokłosa w rozmowie z portalem wzielonej.pl zdradził, że planowane jest uruchomienie dwóch nowych kierunków. Już za kilka tygodni, a dokładnie 7 czerwca br., mają wystartować loty do Krakowa. Rejsy na tej trasie mają być realizowane dwa razy w tygodniu aż do 2 października. 

- Jest duże zainteresowanie Krakowem. Niedługo powinien pojawić się w ofercie, od 7 czerwca do 2 października, będą 34 rotacje - powiedział Stokłosa.

Kolejną nowością ma być połączenie z Zielonej Góry do Zadaru w Chorwacji. Kierunek ten cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z Polski i nie tylko. W 2016 r. miasto zostało wyróżnione nawet tytułem "Najlepszej europejskiej destynacji"

Trasa z najmniejszego lotniska w Polsce do Zadaru ma wystartować w połowie czerwca. "Chcemy zaproponować, by był to Zadar, przez ostatnie dwa lata była to Rijeka. Chcemy pokazać inny zakątek Chorwacji. Będziemy realizować ten kierunek od 11 czerwca do 17 września" - zdradził prezes portu. Nie wiadomo jeszcze, który przewoźnik będzie obsługiwał nowe trasy. Prawdopodobnie jednak będzie to LOT.

Zobacz także:  Polskie lotnisko zyskało nowe połączenie. To idealny kierunek na krótki urlop

W I kw. br. na lotnisku Zielona Góra-Babimost odprawiono blisko 10 tys. pasażerów

Jak wskazano w informacji PPL, w marcu z usług lubuskiego lotniska skorzystało łącznie 2731 podróżnych, a w odniesieniu do tego samego miesiąca 2019 r. - ostatniego przed pandemią COVID-19 - było ich o ponad połowę więcej. W całym pierwszym kwartale br. w porcie odprawiono 9765 pasażerów - w porównaniu do 4518 w tym samym okresie roku 2019.

W trzecim miesiącu br. na lotnisku w Babimoście zrealizowano łącznie 344 operacje lotnicze - więcej niż w styczniu (213 operacji) i lutym (280 operacji). W skali kwartału w porcie przeprowadzono 837 operacji lotniczych, czyli o 581 więcej operacji niż w tym samym okresie 2019 r.

Zobacz także:  Mieli lecieć do Modlina, wylądowali na "lotnisku w Mińsku". Pasażerowie nie kryli zaskoczenia

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/wzielonej.pl/fly4free.pl/PAP(Marcin Rynkiewicz)