,

Najpopularniejszy kierunek podróży wśród Polaków. To tu najchętniej będziemy latać wiosną

22.03.2023 12:34

Wiosną wielu Polaków ruszy na tzw. city break za granicę. Po raz kolejny największym zainteresowaniem wśród turystów z naszego kraju będą cieszyć się Włochy. Jakie jeszcze kierunki znalazły się w rankingu?

Najpopularniejszy kierunek podróży wśród Polaków. To tu najchętniej będziemy latać wiosną
fot. Shutterstock

Wiosna to czas, w którym wiele osób rusza na city break'i oraz dłuższe urlopy przed wysokim sezonem letnim. Potwierdza to m.in. najnowsze badanie Europejskiej Komisji Podróży. Wynika z niego, że Polacy będą sporo podróżować w pierwszej połowie 2023 roku, przy czym około 60 proc. ankietowanych wybierze się za granicę. Z kolei 24 proc. respondentów zadeklarowało, że ruszy na city break. Co ciekawe, jest to o 8 p.p. więcej niż wskazań dotyczących wakacji.

Podobne wnioski można wyciągnąć z badania przeprowadzonego przez eSky.pl we współpracy z agencją badawczą GfK. "W styczniu br. zanotowaliśmy ogromne zainteresowanie lotami wiosną, co przełożyło się na znaczący wzrost rezerwacji z datą wyjazdu w okresie marca-maja. Z pewnością zadziałał „odłożony popyt”, a także bardzo duża chęć podróżowania wśród Polaków" - komentuje Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy w eSky.pl.

Rymkiewicz dodał, że widoczny jest również wzrost zainteresowania city breakami - zarówno na poziomie rezerwacji lotniczych, jak i również pakietów city break z lotem i noclegiem w cenie. "Ten drugi produkt cieszy się szczególnie dużym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi" - podkreślił rzecznik.

Najpopularniejszy kierunek podróży wśród Polaków na wiosnę

Gdzie Polacy najchętniej będą podróżować wiosną? Najpopularniejszym kierunkiem wśród klientów eSky.pl są Włochy. Nie ma się zresztą co dziwić, bo kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania i nie sposób się tu nudzić.

Turyści z Polski najczęściej wybierają stolicę, czyli Rzym oraz Mediolan, który jest także idealną bazą wypadową nad jezioro Como czy Alpy. Zarówno w ubiegłym roku, jak i w tym na popularności zyskują także inne, mniej odkryte przez Polaków włoskie miasta. Chodzi tu m.in. o malownicze Bari, miasto z najstarszą na świecie pizzerią - Neapol, zabytkową Bolonię oraz słoneczną Sycylię.

Na kolejnym miejscu w rankingu Top 5 kierunków na wiosenny city break znajduje się Hiszpania. Królują tu głównie takie miasta jak Barcelona, Madryt i Malaga. Niemałym zainteresowaniem wśród polskich turystów cieszy się również Majorka.

Podium najpopularniejszych destynacji zamyka natomiast Francja. Turyści z naszego kraju w zdecydowanej większości podróżują do stolicy, czyli Paryża. Polacy w tym roku chętnie też wybierają południowe wybrzeże Francji, a w szczególności Niceę i Marsylię. Dalej w rankingu znajdziemy Grecję (Ateny) oraz Portugalię (Lizbona).

Top 5 kierunków wiosennych Polaków
fot. Materiały prasowe

Zobacz także: Jedna z najpopularniejszych atrakcji Rzymu będzie płatna. Turyści nie będą zadowoleni

Jak tanio podróżować?

Eksperci eSky.pl wskazują, że osoby, które chcą tanio podróżować, powinny starać się unikać najpopularniejszych terminów podróży. Ceny w majówkę lub na Wielkanoc są zawsze wyższe niż kilka dni przed lub po tych świętach. Miniony rok pokazał, że tzw. oferty “last minute” odchodzą w zapomnienie, dlatego kluczowym również jest zaplanowanie swojej podróży z 2- lub 3-miesięcznym wyprzedzeniem. Pozwala to zaoszczędzić od 30 do niekiedy nawet 50 proc. wartości biletu.

Warto też przy rezerwacji biletu zwrócić uwagę na oferty lotów z pobliskich lotnisk. Niekiedy rejs np. do Francji z Katowic, zamiast Krakowa może okazać się zdecydowanie bardziej atrakcyjny cenowo - dodaje Deniz Rymkiewicz. Obecnie bilety lotnicze do najpopularniejszego kierunku na wiosenny city break, tj. Włoch zaczynają się już od niecałych 200 zł w obie strony - do Mediolanu od 143 zł, do Bolonii od 128 zł, do Rzymu 234 zł w obie strony, do Bari za około 280 zł, a na słoneczną Sycylię (Trapani, Katania) za mniej niż 300 zł w obie strony.

Z kolei ceny lotów do Hiszpanii są nieco wyższe - Barcelona od 360 zł, Majorka od 250 zł, Madryt od 460 zł oraz Malaga od 550 zł w obie strony. Atrakcyjnie wyglądają też ceny biletów do Francji, bo za rejs do Paryża można złapać niecałe 260 zł, a na południowe wybrzeże, tj., do Nicei lub Marsylii od około 375 zł w obie strony.

Zobacz także: Nad Bałtykiem powstanie nowa plaża. Prace zakończą się przed wakacjami

loader

RadioZET.pl/mat.prasowe

Logo radiozet Dzieje się