Obserwuj w Google News

Najwyższa wieża swobodnego spadania będzie w Polsce. Atrakcję znajdziecie na Warmii i Mazurach

2 min. czytania
16.12.2022 09:24
Zareaguj Reakcja

Na Warmii i Mazurach ma powstać park rozrywki wraz z unikatową atrakcją. Ma tu powstać najwyższa w lunaparku wieża swobodnego spadania licząca aż... 150 m. Zobaczcie, gdzie dokładnie będzie się znajdowała.

Ludzie na rollercoaster
fot. Shutterstock

Wygląda na to, że już niedługo popularna Energylandia położona w Zatorze w woj. małopolskim może zyskać poważną konkurencję. Otóż w okolicach Olsztyna i Olsztynka ma zostać wybudowany park rozrywki wraz z gigantyczną wieżą swobodnego spadania.

Według informacji przekazywanych przez businessinsider.com.pl ma to być najwyższa tego typu atrakcja w lunaparku na świecie. Za całe przedsięwzięcie ma odpowiadać znana w Polsce spółka Ptak S.A., która wybudowała m.in. hale targowe Warsaw Expo pod Nadarzynem.

Zobacz także: Polski rollercoaster z prestiżową nagrodą. Energylandia wyróżniona w międzynarodowym konkursie

Najwyższa wieża swobodnego spadania zostanie wybudowana w Polsce

Już niebawem na Warmii i Mazurach ma powstać wyjątkowy park rozrywki nawiązujący tematyką do regionu, w którym zostanie wybudowany. Znajdą się w nim unikatowe atrakcje, a najważniejszą będzie wieża swobodnego spadania, jakiej jeszcze świat nie widział.

Będzie ona najwyższa wśród tych, które znajdują się w parkach rozrywki. Jej wysokość wyniesie 150 m - mówi starosta olsztyński Andrzej Abako, cytowany przez businessinsider.com.pl.
Redakcja poleca

Jak pisaliśmy wyżej, za inwestycję ma odpowiadać spółka Ptak S.A., która zna się na rzeczy. Przypominamy, że firma ma już na koncie park Mandoria w Rzgowie pod Łodzią. Jest to zadaszony park, który wystylizowany został na XVI-wieczne miasto handlowe. 

Inwestor kupił już 300 ha ziemi pod ten projekt, a radni uchwalili już plan zagospodarowania terenu tak, aby mógł się on tutaj znaleźć.

Dotychczasowa najwyższa wieża swobodnego spadania w parku rozrywki na świecie - Zumanjaro: Drop of Doom - znajduje się w amerykańskim Six Flags Great Adventure, który zajmuje powierzchnię nieco ponad 210 ha. Jest to lunapark dysponujący m.in. 14 rollercoasterami. Znajdują się w nim także park zwierząt Wild Safari i wspomniana wieża o wysokości 126 m. Wygląda na to, że projekt, który powstanie w Polsce, będzie przewyższał ją o ponad 20 m.

Oglądaj

Źródło: Business Insider/Fly4free