Obserwuj w Google News

Niezwykłe zdjęcie z Tatr obiegło sieć. Internauci zachwyceni: "Magiczne miejsce"

2 min. czytania
16.11.2022 13:00
Zareaguj Reakcja

Tatrzańskie szczyty, doliny i jeziora zachwycają o każdej porze roku. W jesienno-zimowej odsłonie prezentują się jeszcze piękniej, wręcz magicznie. Właśnie dlatego są stałym obiektem zainteresowań fotografów. Tym razem do sieci trafiło niesamowite zdjęcie Szczyrbskiego Jeziora. Internauci nie kryją swojego zachwytu. 

Szczyrbskie Jezioro, Tatry
fot. Shutterstock

Tatry, zarówno te po stronie polskiej, jak i słowackiej, każdego roku przyciągają tłumy turystów spragnionych wędrówek i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Są też prawdziwym rajem dla fotografów – w tym paśmie górskim aż roi się od miejsc, w których można zrobić spektakularne zdjęcie. 

Popularny punktem jest między innymi Szczyrbskie Jezioro na terenie Słowacji. To właśnie tutaj regularnie odbywają się sesje ślubne. I nie ma się czemu dziwić, bo widok tafli jeziora, nad którą wynurzają się barwne drzewa i górskie szczyty, robi ogromne wrażenie. Jedno z takich niezwykłych ujęć tatrzańskiego jeziora trafiło do sieci. 

Zobacz także:  Zdjęcie Krakowa na tle Tatr podbija sieć. Doczekało się tysięcy polubień i setek komentarzy

Tatry. Szczyrbskie Jezioro w jesiennej odsłonie

Zdjęcie pojawiło się na profilu facebookowym "Tatromaniak". – Spokój. Jesień nad Szczyrbskim Jeziorem – napisano w poście.

Na fotografii można zobaczyć niezwykłe złote barwy jesieni – drzewa przybierają odcienie żółtego, pomarańczowego i zielonego. Ich kolory odbijają się w tafli wody, co tworzy magiczny widok. W oddali też widać oznakę nadchodzącej wielkimi krokami zimy – szczyty górskie są pokryte białym puchem. 

Redakcja poleca

Trzeba przyznać, że taki krajobraz prezentuje się naprawdę niesamowicie, wręcz magicznie. 

Fotografia zaledwie 3 godziny po publikacji doczekała się już 2,3 tysięcy "polubień". Miłośnicy Tatr nie kryją też swojego zachwytu w komentarzach pod zdjęciem.

– Piękny widok! Mega fotka.
 
– Magiczne miejsce.
 
– Ale malowniczo.
 
– Cudownie. Odpoczywam tylko patrząc na to zdjęcie – piszą pod postem internauci.

Ci, którzy chcieliby w najbliższych dniach wybrać się na szlak górski, powinni sprawdzić aktualne komunikaty. Należy pamiętać, że w wyższych partiach Tatr panują trudne warunki do uprawiania turystyki górskiej. Świeży śnieg zalega już od wysokości około 1900 m n.p.m. Szlaki w wielu miejscach są oblodzone. Dodatkowo niski pułap chmur ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń. 

RadioZET.pl