Obserwuj w Google News

Nowa tania linia lotnicza pojawi się w Polsce. Pierwsze loty wystartują już w czerwcu

2 min. czytania
17.04.2023 13:25
Zareaguj Reakcja

Na tę wiadomość pasażerowie czekali od lat. Tureckie tanie linie lotnicze Pegasus uruchomią bezpośrednie loty między Warszawą a Ankarą. Połączenie już pojawiło się w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. 

Nowa linia lotnicza Pegasus pojawi się w Polsce
fot. Shutterstock

Turecki niskobudżetowy przewoźnik od dawna znajduje się na liście najbardziej wyczekiwanych tanich linii w Polsce. O wejściu Pegasus Airlines do naszego kraju mówiło się już od lat, jednak zwykle w kontekście lotniska w Modlinie czy Łodzi. Teraz wszystko wskazuje na to, że turecka linia już niedługo wystartuje z Lotniska Chopina w Warszawie – informuje portal Fly4free.

Redakcja poleca

Linia Pegasus w Polsce. Poleci z Warszawy do Ankary

Inauguracyjny rejs między Warszawą a Ankarą zaplanowano na 4 czerwca br. Z systemu rezerwacyjnego wynika, że loty będą realizowane raz w tygodniu – w niedziele. Wylot z Ankary zaplanowano na godz. 10.15, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 12.05. Samoloty z Warszawy będą z kolei startować o 13.05 i lądować w Turcji o 16.40 lokalnego czasu.

Połączenie to ma być realizowane sezonowo. Ostatni rejs zostanie wykonany 22 października. Bilety są dostępne w sprzedaży, ale na razie jedynie w aplikacji mobilnej przewoźnika. Cena przelotu w obie strony zaczyna się aktualnie od 630 zł w zależności od wybranej taryfy. 

Pegasus Airlines to linie z siedzibą w Stambule, które powstały w 1989 roku. Oferują połączenia krajowe w Turcji i loty międzynarodowe do Europy, Azji i Afryki Północnej. Flota przewoźnika liczy 95 samolotów.

Zobacz także:  Lotnisko w Radomiu jeszcze się nie otworzyło, a już kasuje połączenia. Tam nie polecimy

Coraz więcej lotów z Polski do Turcji

To nie jedyna bezpośrednia trasa, która połączy Polskę z Turcją. Niedawno informowaliśmy, że już od 1 maja Turkish Airlines uruchomi połączenie na trasie Kraków-Stambuł. Loty będą realizowane 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki.

Nowe połączenia są odpowiedzią na ogromne zainteresowanie Turcją jako kierunkiem urlopowym. Dużą popularnością cieszą się nie tylko kurorty nadmorskie w Riwierze Tureckiej czy Turcji Egejskiej, ale też miasta - w tym między innymi Stambuł. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Turcję odwiedziło ponad 1,1 mln polskich turystów. 

Źródło: Fly4free, Rynek Lotniczy