Obserwuj w Google News

Nowa trasa lotnicza z Polski. To idealny kierunek na wakacje 2023

2 min. czytania
07.06.2023 12:13
Zareaguj Reakcja

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników podróżowania - tureckie linie lotnicze Pegasus zapowiedziały nową trasę z Polski. Na początku lipca wystartuje połączenie z Krakowa do Ankary. To idealny kierunek na tegoroczne wakacje.

Nowa trasa lotnicza z Polski. To idealny kierunek na wakacje 2023
fot. Shutterstock

Kilka dni temu Ryanair zapowiedział nową trasę z Polski. Irlandzki przewoźnik poinformował o uruchomieniu połączenia z Wrocławia do Walencji. Loty do słonecznej Hiszpanii wystartują 29 października i będą realizowane cztery razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, soboty oraz niedziele. Ceny biletów zaczynają się od 358 zł za rejs w dwie strony.

Teraz okazuje się, że już niebawem z nowym połączeniem z Polski wystartuje również turecki przewoźnik Pegasus. Ten kierunek to prawdziwy hit na wakacje.

Redakcja poleca

Nowa trasa lotnicza z Polski. To idealny kierunek na wakacje 2023

Linie lotnicze Pegasus z siedzibą w Stambule uruchomią połączenie z lotniska w Krakowie do Ankary. To stolica i zarazem drugie co do wielkości miasto Turcji. Rejsy na tej trasie wystartują 10 lipca 2023 roku.

Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki. Portal fly4free.pl podaje, że samolot Pegasusa ma startować z Ankary o godz. 12.40 czasu lokalnego i lądować w Krakowie o 14.10. Z kolei loty powrotne mają odbywać się o 14.55. Pasażerowie dotrą do Turcji na godz. 18.20.

Zobacz także:  Ta trasa w Polsce jest hitem. LOT zaoferuje 25 lotów tygodniowo

Linie Pegasus uruchomiły połączenie z Warszawy do Ankary

Przypomnijmy, że kilka dni temu tureckie linie lotnicze Pegasus wystartowały z bezpośrednim połączeniem pomiędzy Ankarą i Warszawą. Początkowo rejsy będą realizowane z Lotniska Chopina raz w tygodniu - w niedziele. Wylot z Turcji zaplanowano na godz. 10.15, a lądowanie w Polsce na 12.05. Samoloty z Warszawy będą z kolei startować o 13.05 i lądować w Ankarze o 16.40 lokalnego czasu. 5 lipca otworzone zostanie także połączenie w środę.

- Połączenia te znacząco wpłyną na nasze relacje handlowe, turystyczne i wymianę naukową - zapewniły linie lotnicze. 

Pegasus Airlines to linie z siedzibą w Stambule, które powstały w 1989 roku. Oferują połączenia krajowe w Turcji i loty międzynarodowe do Europy, Azji i Afryki Północnej. Flota przewoźnika liczy 95 samolotów.

Zobacz także:  Nowa tania linia lotnicza pojawi się w Polsce. Pierwsze loty wystartują już w czerwcu

Najpiękniejsze miejca na świecie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/fly4free.pl/PAP/rynek-lotniczy.pl