Obserwuj w Google News

Nowa trasa z Polski. Po trzyletniej przerwie na Lotnisko Chopina powróciła znana linia

2 min. czytania
02.06.2023 10:47
Zareaguj Reakcja

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników podróżowania - 1 czerwca po długiej przerwie na Lotnisko Chopina powrócił Brussels Airlines. Belgijski przewoźnik zainaugurował w czwartek połączenie z Warszawy do Brukseli. Loty na tej trasie będą realizowane 6, a potem 12 razy w tygodniu.

Nowa trasa z Polski. Po trzyletniej przerwie na Lotnisko Chopina powróciła znana linia
fot. Oleg Marusic/REPORTER/EASTNEWS

Lotnisko Chopina położone na warszawskim Okęciu to największy port lotniczy w Polsce. Obsługuje zarówno loty rozkładowe, czarterowe, jak i cargo. Siatka połączeń z Lotniska Chopina jest szeroka i różnorodna, a dodatkowo od czerwca wzbogaciła się o kolejny kierunek. 

Redakcja poleca

Po trzyletniej przerwie na Lotnisko Chopina powrócił Brussels Airlines

W czwartek warszawski port poinformował, że po trzyletniej przerwie na Lotnisko Chopina powrócił Brussels Airlines. To belgijskie linie lotnicze z siedzibą w Brukseli. 1 czerwca przewoźnik wykonał swój inauguracyjny lot.

Linia przez okres wakacyjny będzie latać między Warszawą a Brukselą sześć razy w tygodniu. Od początku września planowane jest natomiast zwiększenie częstotliwości do 12 rejsów tygodniowo. Trasa będzie obsługiwana samolotami Airbus A319 oraz A320, które są w stanie zabrać na pokład między 140 a 180 pasażerów. Lot z Belgii do stolicy Polski trwa niecałe dwie godziny.

- Bardzo cieszymy się z powrotu Brussels Airlines do Warszawy. Jest to dla nas ważny i wartościowy partner, który dodatkowo uatrakcyjni ofertę Lotniska Chopina. Jest to też ważny sygnał, że ruch lotniczy się odbudowuje, a pasażerowie chcą podróżować - mówi Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina.

Zobacz także:  LOT ruszy z 3 nowymi trasami z najmniejszego lotniska w Polsce. Przewoźnik dostanie za to miliony

Jak czytamy na stronie warszawskiego portu, Bruksela znajduje się na 12. miejscu wśród najpopularniejszych kierunków z warszawskiego lotniska. W ciągu pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku na trasie z i do belgijskiej stolicy podróżowało ponad 95 000 pasażerów.

Na Lotnisku Chopina od początku roku odprawiono niemal 5 mln pasażerów

Od początku roku do końca kwietnia na Lotnisku Chopina odprawiono blisko 5 mln pasażerów. W samym kwietniu było to prawie 1,4 mln osób. Polskie Porty Lotnicze (PPL) podały, że przez pierwsze cztery miesiące 2023 r. ponad 4,4 mln pasażerów zdecydowało się na podróże międzynarodowe, a 483 tys. osób skorzystało z lotów krajowych.

Wśród pięciu najczęściej wybieranych przez pasażerów kierunków od początku 2023 roku znalazły się: Londyn, Paryż, Amsterdam, Dubaj i Frankfurt. Z kolei podróżni korzystający z połączeń czarterowych najchętniej decydowali się na takie miejsca, jak: egipskie Marsa Alam i Hurghada, hiszpańskie Las Palmas, turecka Antalya czy dominikańskie Punta Cana.

Bon rozdaje Radio ZET. Zgłoś się do naszej zabawy i wygraj gotówkę na wakacje!

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/PAP/lotnisko-chopina.pl