Obserwuj w Google News

Nowe ceny w Warsie. Klienci PKP Intercity zapłacą więcej za jedzenie

2 min. czytania
15.05.2023 11:04
Zareaguj Reakcja

Kilka dni temu PKP Intercity zdecydowało się na podniesienie cen w Warsie. Klienci przewoźnika zapłacą więcej za śniadania, obiady, desery, a także niektóre napoje. Nowy cennik zaczął obowiązywać od 11 maja.

Nowe ceny w Warsie. PKP Intercity zdecydowało się na podwyżkę
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EASTNEWS

Kilka dni temu PKP Intercity ogłosiło bardzo ciekawą akcję z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie dzieci i młodzież do lat 16 mogą podróżować 1 czerwca za darmo. Bezpłatny bilet na przejazd pociągiem będzie można odebrać w kasie biletowej lub u konduktora.

Zobacz także:  Darmowe podróże z PKP Intercity. Wraca popularna akcja dla rodzin

Niestety druga wiadomość nie jest już taka dobra. Wirtualna Polska, powołując się na ustalenia dziennikarzy portalu Interia, podaje, że PKP Intercity podniosło ceny w Warsie. Nowy cennik zaczął obowiązywać od czwartku 11 maja.

Redakcja poleca

Nowe ceny w Warsie. Klienci PKP Intercity zapłacą więcej za jedzenie

Przewoźnik kolejowy podniósł ceny m.in. śniadań oraz obiadów. Przykładowo kotlet schabowy kosztuje teraz o złotówkę więcej - 39,50 zł. O tyle samo zdrożały pierogi z mięsem i galicyjskie (obecnie za danie to trzeba zapłacić 29,50 zł), makaron tagliatelle z bolognese (34,50 zł) oraz żurek na zakwasie staropolskim (17,50 zł).

Z kolei zupa dnia to teraz koszt w wysokości 16,50 zł (wcześniej 14,50 zł). O tyle samo zwiększyła się cena śniadania polskiego (26,50 zł). Złotówkę więcej klienci PKP Intercity muszą zapłacić natomiast za jajecznicę na maślę (20,50 zł) oraz racuchy z jabłkami i jogurtem (23,50 zł).

Na tym jednak nie koniec. Przewoźnik wprowadził również zmiany w ofercie deserów. O 50 groszy zdrożało ciasto dnia - teraz trzeba zapłacić za ten smakołyk 14,50 zł. O tyle samo wzrosła cena szarlotki (14,50 zł). Deser ten od 11 maja dostępny jest jednak wyłącznie w składach wyższych kategorii - EIP, EIC oraz EC.

Zobacz także:  Oceniła jedzenie w PKP Intercity. "Chłodna i rozwalająca się bułka"

A co z napojami? Zdrożało m.in. piwo - za jasne klienci PKP Intercity zapłacą teraz 14,50 zł (wcześniej 13,90 zł), a za rzemieślnicze 16,50 zł (wcześniej 15,80 zł). Nie zmieniły się natomiast ceny napojów gazowanych, soków oraz kaw. 

Cena przykładowego obiadu dla czteroosobowej rodziny

Portal Interia postanowił policzyć, na wydatek jakiego rzędu musi teraz przygotować się czteroosobowa rodzina jadąca pociągiem Pendolino. Otóż przykładowy obiad po podwyżkach kosztuje 171 zł. W tej cenie dostaniemy następujące dania: zraz wieprzowy, grillowany filet z kurczaka, racuchy, bolognese, sernik czekoladowy, piwo oraz herbata.

Zobacz także:  Pendolino w kolejnych miastach Polski. Zaskakujące zmiany w rozkładzie jazdy PKP Intercity

RadioZET.pl/wiadomosci.wp.pl/wydarzenia.interia.pl