Obserwuj w Google News

Nowy egzotyczny kierunek z Polski. Turyści uwielbiają spędzać tu wakacje

2 min. czytania
02.06.2023 11:17
Zareaguj Reakcja

Szykuje się kolejna nowość lotnicza z Polski. Jeszcze w tym roku ma wystartować połączenie czarterowe z Polski do Mombasy w Kenii. Podróż samolotem na ten niezwykłej trasie potrwa ponad 10 godzin.

Kenia - nowa trasa z Polski
fot. Shutterstock

Kenia to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych regionów w Afryce. Turystów przyciągają tu nie tylko długie białe plaże, ale też zachwycająca przyroda, szeroka oferta hotelowa oraz możliwość wybrania się na safari, aby zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Okazuje się, że już pod koniec roku do siatki lotów z Polski dołączy nowa trasa, która pozwoli dotrzeć do tego niezwykłego afrykańskiego regionu położonego nad Oceanem Indyjskim. 

Redakcja poleca

Nowe połączenie czarterowe z Wrocławia do Kenii

Kenia dołącza do czarterowej siatki połączeń Portu Lotniczego Wrocław. Samoloty będą latać do Mombasy raz w tygodniu – w środy. Pierwszy lot zaplanowano 20 grudnia 2023 r. Podróż samolotem ze stolicy Dolnego Śląska do Afryki potrwa 10 godzin i 20 minut. 

– Ten egzotyczny kierunek z Wrocławia na pewno ucieszy naszych pasażerów, którzy lubią wypoczywać zimą w ciepłych krajach. Ruch czarterowy po pandemii odbudował się niemal w 100 proc. już w ubiegłym roku, a kolejne nowości pozwalają prognozować satysfakcjonujący wzrost w roku 2023 – powiedział Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław, cytowany przez portal "Pasażer".

Zobacz także:  Pokazał, jak wygląda sytuacja na lotnisku w Polsce. "Tu jest jakiś koszmar"

Okazuje się, że Wrocław jest trzecim lotniskiem w Polsce, po Warszawie i Katowicach, z którego podróżni będą mogli wybrać się do Kenii. Rejsy będą realizowane przez biuro podróży Rainbow

– To kolejny krok rozszerzający naszą działalność we Wrocławiu. W poprzednim sezonie liczba pasażerów z wrocławskiego lotniska wyniosła prawie 20 tysięcy, w tym roku spodziewamy się już ponad 30 tysięcy. Zwiększamy liczbę czarterów do Turcji, Egiptu, Grecji czy do bardzo popularnej w tym sezonie Tunezji – wylicza Maciej Szczechura, członek zarządu Rainbow Tours SA.

Połączenia czarterowe stanowią blisko 1/3 wszystkich połączeń letniego rozkładu lotów we Wrocławiu. W ofercie polskiego port lotniczego znalazło się 27 kierunków w 10 krajach. Spośród wszystkich rejsów czarterowych z Wrocławia największą popularnością w kwietniu i maju cieszyły się: Turcja, Egipt, Grecja oraz Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich. 

– Naszym celem jest przyciągać podróżnych nie tylko z Dolnego Śląska, ale i ościennych województw. To już się dzieje, ale zamierzamy wzmocnić ten trend, inwestując w infrastrukturę i rozwijając jeszcze bardziej siatkę połączeń z Wrocławia – podsumował Przemysław Myszakowski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Bon rozdaje Radio ZET. Zgłoś się do naszej zabawy i wygraj gotówkę na wakacje!

Źródło: pasazer.com, rp.pl