Obserwuj w Google News

Obsługa naziemna nie zauważyła trumny w samolocie. Ciało trafiło z powrotem do miejsca wylotu

2 min. czytania
07.06.2023 11:06
Zareaguj Reakcja

Ciało pewnego mężczyzny zostało przetransportowane samolotem z Grecji do Irlandii. Obsługa naziemna nie zauważyła jednak trumny na pokładzie. W związku z tym szczątki przewieziono z powrotem do miejsca wylotu. 

Obsługa naziemna nie zauważyła trumny w samolocie. Ciało trafiło z powrotem do miejsca wylotu
fot. Shutterstock

Do tego incydentu doszło 22 maja. Jak podaje portal businessinsider.com, obywatel Irlandii, który zmarł w Grecji, miał zostać przetransportowany samolotem na lotnisko w Dublinie. Tam na trumnę czekała rodzina mężczyzny. Sprawy jednak potoczyły się zupełnie inaczej...

Redakcja poleca

Obsługa naziemna nie zauważyła trumny w samolocie

Szczątki Irlandczyka zostały przetransportowane samolotem greckiej linii lotniczej Aegean Airline z międzynarodowego lotniska w Atenach do portu w Dublinie. Jednak obsługa naziemna, która była odpowiedzialna za wyjęcie trumny z maszyny, nie zauważyła jej. Miało to być spowodowane "błędnym załadunkiem". Finalnie zmarły pozostał na pokładzie i przewieziono go z powrotem do Grecji.

W tym czasie rodzina Irlandczyka czekała na lotnisku z karawanem. Wkrótce otrzymała informację, że szczątki mężczyzny wracają do Aten. Bliscy zmarłego byli więc zmuszeni przełożyć pogrzeb. Następnego dnia firma odpowiedzialna za obsługę naziemną na lotnisku w Dublinie, Swissport, zorganizowała transport trumny do Irlandii innymi liniami lotniczymi.

Zobacz także:  Linie będą ważyć pasażerów przed lotem. Podano szczegółowe informacje

Firma Swissport przeprosiła rodzinę zmarłego

Firma Swissport przeprosiła rodzinę zmarłego Irlandczyka. Obecnie prowadzi wewnętrzne dochodzenie. Chce dowiedzieć się, w jaki sposób doszło do pomyłki. "Jest nam bardzo przykro z powodu tego, co się stało, w tak trudnym dla rodziny czasie. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby sprawy zostały szybko rozwiązane" - brzmi oświadczenie Swissport, cytowane przez portal bbc.com.

Jak podaje serwis fly4free.pl, szacuje się, że w ciągu roku na całym świecie samolotami transportowanych jest około 50 tys. zwłok. Zmarli umieszczani są w ładowni w zabezpieczonych trumnach.

Zobacz także:  Pokazał, jak przewożone są zwierzęta w luku bagażowym. Internauci grzmią: "To jest okropne"

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/businessinsider.com/bbc.com/fly4free.pl