Obserwuj w Google News

Oferują ponad 20 tys. zł za przeprowadzkę. Sycylijskie miasteczko szuka nowych mieszkańców

2 min. czytania
10.05.2023 14:51
Zareaguj Reakcja

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać na Sycylię? Władze miasteczka Petralia Soprana oferują ponad 22 tys. zł za przeprowadzkę. Jest jednak pewien haczyk.

Petralia Soprana
fot. Shutterstock

W marcu br. informowaliśmy, że szwajcarska wioska szuka nowych mieszkańców. Mowa tu o Albinen, małej miejscowości położonej w Alpach. Tamtejsze władze oferowały wówczas ponad 300 tys. zł za przeprowadzkę. Ostatnio z kolei z podobną ofertą wyszła Petralia Soprana. 

Redakcja poleca

Oferują ponad 20 tys. zł za przeprowadzkę. Sycylia szuka nowych mieszkańców

Petralia Soprana to niewielka miejscowość położona w prowincji Palermo w środkowej części Sycylii. Według dostępnych danych w 2004 roku gminę zamieszkiwało 3685 osób (65,8 os./km kwadratowy), zaś w 2022 r. - zaledwie 2992. Spadająca liczba mieszkańców to główny powód uruchomienia programu. Władze wioski oferują 5 tys. euro, czyli ponad 22 tys. zł za przeprowadzkę. 

Oferta skierowana jest do wszystkich osób, które zdecydują się zamieszkać w wiosce. Jest jednak pewien haczyk. Jak podaje portal euronews.com, aby otrzymać dotację w wysokości 5 tys. euro, turyści muszą zakupić oraz - w razie konieczności - odnowić wybraną nieruchomość w gminie. Niezamieszkałych budynków jest aż 50. 

Wszyscy zainteresowani przeprowadzką proszeni są o bezpośredni kontakt z urzędem miasta. Trzeba jednak się pospieszyć, ponieważ akcja trwa tylko do środy 10 maja 2023 roku.

Zobacz także:  Polskie miasto coraz bardziej popularne. Tak dużej liczby turystów tu jeszcze nie było

Petralia Soprana - jedna z najpiękniejszych wiosek we Włoszech

Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Każdego roku miejsce to odwiedzają tłumy turystów. Nie ma się zresztą co dziwić, bo region ten jest naprawdę wyjątkowy, a ponadto oferuje wiele atrakcji. Sycylia zachwyca szerokimi, piaszczystymi plażami, urokliwymi miasteczkami oraz wspaniałymi zabytkami. Na pewno nie sposób się tu nudzić.

Z kolei Petralia Soprana - jak podaje portal euronews.com - uznawana jest za jedną z najpiękniejszych wiosek w całych Włoszech. Miasteczko charakteryzuje się wąskimi uliczkami i średniowiecznymi budynkami. Bajkowe widoki gwarantowane. Szczególnie że z wyżej położonych terenów można nawet obserwować wulkan Etna.

Zobacz także: Popularny egzotyczny kraj zmienia zasady wjazdu. Konsulat RP apeluje do Polaków

San Gimignano, Włochy
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/euronews.com/fly4free.pl