Obserwuj w Google News

Parki rozrywki w Polsce. 10 najlepszych miejsc na wyjazd z rodziną

5 min. czytania
13.05.2021 12:54
Zareaguj Reakcja

W Polsce znajdziemy wiele parków rozrywki, które zapewnią niezapomniane wrażenia zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Energylandia z najszybszym megacoasterem w Europie. Łeba Park ze 100 figurami dinozaurów. Park Miniatur z najcenniejszymi zabytkami w pomniejszonej wersji czy Majaland Kownaty z bajkowymi strefami atrakcji. Przedstawiamy subiektywy przewodnik po najciekawszych parkach rozrywki w Polsce.

Energylandia - park rozrywki w Polsce
fot. Materiały prasowe, Energylandia

W poszukiwaniu ciekawych parków rozrywki, stworzonych z myślą o rodzinach i miłośnikach mocniejszych wrażeń, wcale nie trzeba jechać daleko. W Polsce znajdziemy wiele fantastycznych miejsc, które co roku przyciągają wielbicieli atrakcji i niezapomnianych doświadczeń. Które parki rozrywki w Polsce warto odwiedzić? Podpowiadamy.

Energylandia: Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze

To największy w Polsce, cieszący się ogromną popularnością, park rozrywki stworzony w mieście Zator, niecałe 60 km od Krakowa. Energylandia podzielona jest na cztery strefy tematyczne. Łącznie znajdziemy w nich ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym 12 rollercoasterów, liczne karuzele, a także restauracje, bary i sklepy z pamiątkami. Od 2016 roku w skład Energylandii wchodzi również park wodny.

Park rozrywki w Zatorze może pochwalić się wieloma niezwykłymi atrakcjami, w tym m.in.  MegaCoasterem Hyperion – najwyższym i najszybszym megacoasterem w Europie. Kolejka zjeżdża z 80 metrów wysokości pod kątem nawet 85 stopni. Dużą popularnością cieszy się też Zadra – najwyższa i najszybsza na świecie hybrydowa kolejka górska (maksymalna prędkość to 120 km/h) czy Formuła – atrakcja ze strefy ekstremalnej z ogromnym przyspieszeniem. 

Gdzie? Zator, woj. małopolskie
Ceny biletów do parku rozrywki:
Bilet normalny – 119 zł/osobę
Bilet ulgowy (do 140 cm wzrostu) – 69 zł/osobę
Bilet do 3 lat i urodzinowy – 1 zł

Redakcja poleca

Legendia: Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia jest najstarszym lunaparkiem w Polsce – istnieje od 1959 roku. Na miejscu przygotowano ponad 40 atrakcji – dla dorosłych i dzieci – rozmieszczonych w 5 strefach tematycznych. W ofercie znajdują się aż 4 kolejki górskie, w tym popularne „koło widokowe”, z którego podziwiać można panoramę miasta oraz „diabelską pętlę”. Oprócz tego na terenie Legendii zagwarantowano też kilkadziesiąt innych atrakcji, m.in. wodnych, ekstremalnych i tych z myślą o rodzinach.

Gdzie? Chorzów, woj. śląskie
Ceny biletów do parku rozrywki:
Bilet normalny – 79 zł/osobę
Bilet ulgowy – 69 zł/osobę
Bilet dla dzieci (poniżej 12 lat) oraz seniorów – 59 zł

Łeba Park

Tutejszy park rozrywki powstał na powierzchni 20 ha, w malowniczym otoczeniu. Na terenie kompleksu można zobaczyć około 100 figur dinozaurów rozmieszczonych wzdłuż ścieżki edukacyjnej. Łeba Park oferuje też inne atrakcje, w tym m.in. kino 7D, place zabaw, zamek strachu, labirynt magicznych luster czy pojazdy Flinstonów. W parku można zobaczyć również, jak wyglądało starodawne rzemiosło, takie jak tkactwo czy garncarstwo.

Gdzie? Łeba, woj. pomorskie
Ceny biletów do parku rozrywki:
Bilet normalny – 59 zł/osobę
Bilet ulgowy – 45 zł/osobę
Dzieci do lat 4 – bilet w cenie

Park Miniatur Świat Marzeń

To miejsce daje niepowtarzalną okazję, aby zwiedzić najciekawsze zakątki ziemi w ciągu jednego dnia – od Australii, przez Azję i Europę, aż po Amerykę Północną. Na miejscu można zobaczyć świat w miniaturze wraz z jego najcenniejszymi zabytkami – Wieżą Eiffla, Bazyliką i Placem św. Piotra, Murem Chińskim, Akropolem czy placem św. Marka w Wenecji. Nie brakuje też Polski w miniaturze, a tam krakowskie Sukiennice, Zamek w Malborku czy Latarnia w Świnoujściu. Na terenie parku znajduje się również duży lunapark, ogrody oraz „kraina ruchomych smaków”.

Park Miniatur_Inwałd
fot. Wikipedia/Creative Commons

Gdzie? Inwałd, woj. małopolskie
Ceny biletów do parku rozrywki:
Bilet normalny – 45 zł/osobę
Bilet ulgowy – 35 zł/osobę
Bilet rodzinny (2+2) – 140 zł

Redakcja poleca

JuraPark Bałtów

Kompleks powstał w 2004 roku i do dziś cieszy się bardzo dużą popularnością wśród trustów z Polski. Głównym elementem parku jest blisko 100 rekonstrukcji dinozaurów naturalnej wielkości. Ale to nie wszystko. Na miejscu można również znaleźć park rozrywki z karuzelami i gokartami, kino 5D, Zwierzyniec Bałtowski czy prehistoryczne oceanarium. Dostępne są też spływy rzeką Kamienną, a zimą czynny jest nawet stok narciarski. 

Gdzie? Bałtów, województwo świętokrzyskie
Ceny biletów do parku rozrywki:
Bilet normalny – 69 zł/osobę (pakiet „Przygoda” z większością atrakcji)
Bilet ulgowy – 59 zł/osobę
Bilet rodzinny (2+2) – 239 zł

Majaland Kownaty: „bajkowy” park

To nowy park rozrywki w Polsce otwarty w 2018 roku i stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi. Majaland jest częścią Holiday Kownaty Park. W tym nowoczesnym parku rozrywki na odwiedzających czeka wiele różnorodnych atrakcji, m.in. karuzele, zjeżdżalnie, dyskoteki, ścianki do wspinaczki oraz mniejszy rollercoaster. Majaland podzielony jest na trzy „bajkowe” strefy tematyczne, związane z różnymi postaciami: Pszczółką Mają, Wikingiem Vikiem oraz Heidi – bohaterką szwajcarskiej powieści. Część atrakcji znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu, dzięki czemu park czynny jest cały rok.

Gdzie? Kownaty, woj. lubuskie
Ceny biletów do parku rozrywki:
Bilet normalny – 69 zł-89/osobę (w zależności od sezonu)
Bilet dla osób 85-99 cm wzrostu - 39,90 zł/osobę
Bilet do 85 cm wzrostu i urodzinowy – 1 zł/osobę

JuraPark Krasiejów

JuraPark w Krasiejowie, największy tego typu obiekt w Europie, to tak naprawdę park rozrywki i nauki w jednym. Na terenie całego kompleksu, o powierzchni około 40 hektarów, zgromadzono aż 250 modeli dinozaurów. Ale to tylko początek atrakcji. Na miejscu znajdziemy też kino 5D, lunapark, duży plac zabaw, plażę z wodnymi atrakcjami, ścieżkę edukacyjną, prehistoryczne oceanarium oraz tzw. tunel czasu, przez który można przejechać kolejką. To idealne miejsce na spędzenie „edukacyjnego” weekendu z rodziną.

Gdzie? Krasiejów, woj. opolskie
Ceny biletów do parku rozrywki:
Bilet normalny – 50 zł/osobę
Bilet ulgowy – 40 zł/osobę
Bilet rodzinny (2+2) – 160 zł

Rabkoland

To miejsce zagwarantuje świetną zabawę całej rodzinie. Na miejscu znajdziemy typowy lunapark z karuzelami, domem śmiechu, pałacem strachów i wieloma innymi atrakcjami. Oprócz tego w parku czeka Muzeum Orderu Uśmiechu, Szlak Ruchomych Figur czy Dom do góry nogami. W weekendy, a także codziennie w wakacje, dla najmłodszych przygotowywane są różnorodne przedstawienia, w tym pokazy magii.

Gdzie? Rabka-Zdrój, woj. małopolskie
Ceny biletów do parku rozrywki:
Bilet normalny: 39 zł
Bilet do 85 cm wzrostu oraz urodzinowy – 1 zł
Bilet od 60 lat – 17 zł

Redakcja poleca

Lunapark Sowiński

To bardzo dobry wybór na spędzenie emocjonującego dnia z rodziną. Znajdujący się we Władysławowie Lunapark Sowiński oferuje liczne atrakcje, również dla wielbicieli mocniejszych wrażeń. Na miejscu przygotowano kolejkę górską, karuzele, tory do jazdy na gokartach, park linowy, zamek strachu czy dom do góry nogami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Lunapark Sowiński
fot. lunapark-sowinski.com.pl

Gdzie? Władysławowo, woj., pomorskie

Minieuroland – Park Miniatur

Park Miniatur Minieuroland powstał na powierzchni 20 tys. m². Cały kompleks liczy około 30 miniatur wzorowanych na słynnych budowlach z różnych części świata, głównie Europy i Dolnego Śląska (docelowo planowane jest stworzenie około 100 takich miniatur). Całość umieszczona została pośród baśniowej scenerii – unikalnych gatunków drzew i krzewów sprowadzonych z Holandii i Belgii.

Minieuroland_w_Kłodzku
fot. Wikipedia Commons/Jacek Halicki

Gdzie? Kłodzko, woj., śląskie
Ceny biletów do parku rozrywki:
Bilet normalny: 25 zł/osobę
Bilet ulgowy – 20 zł/osobę
Bilet rodzinny (2+2) – 70 zł

Redakcja poleca