Obserwuj w Google News

Pasażerowie zostali wyrzuceni z samolotu. Część turystów spędziła noc na lotnisku

2 min. czytania
07.06.2023 09:37
Zareaguj Reakcja

Klienci biura podróży TUI z pewnością nie tak wyobrażali sobie wycieczkę do Turcji. Niedługo po wejściu na pokład zostali poinformowani, że samolot nie wystartuje. Niektórzy turyści wrócili do domu, inni musieli spędzić noc na lotnisku. 

Samolot TUI
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EASTNEWS

Jak podaje portal mirror.co.uk, do tego zdarzenia doszło w sobotę 3 czerwca. Incydent miał miejsce na międzynarodowym lotnisku Exeter położonym w hrabstwie Devon w Anglii.

Redakcja poleca

Pasażerowie zostali wyrzuceni z samolotu. Część turystów spędziła noc na lotnisku

Pasażerowie przeszli odprawę, a następnie udali się na pokład. Mieli lecieć na wakacje do Turcji. Tak się jednak nie stało... Gdy podróżni siedzieli w samolocie, przez okna zauważyli, że część walizek jest usuwana z luku bagażowego. Niedługo później turyści zostali poinformowali, że maszyna nie wystartuje. Było to spowodowane problemami technicznymi, konkretnie masą Airbusa A320. Okazało się, że samolot linii Freebird Airlines był zbył obciążony.

Turyści musieli opuścić pokład. Poinformowano ich, że lot do Turcji odbędzie się dopiero kolejnego dnia, czyli w niedzielę 4 czerwca. Pasażerowie zostali zdani na samych siebie. Niektórzy wrócili do domu, inni zaczęli poszukiwać miejsca do spania. Jednak z uwagi na przepełnioną bazę noclegową w Exeter, podróżni nie mogli skorzystać z tutejszych hoteli. Część turystów musiała więc spędzić noc na lotnisku. Ostatecznie w niedzielę rano, po 16 godzinach opóźnienia, samolot odleciał do Turcji.

Zobacz także:  Odwołane loty w całym kraju. We Francji szykuje się "dzień wielkiego strajku"

- Szczerze mówiąc, to był koszmar. Z pewnością będziemy szukać wyjaśnień całej sprawy. W ramach rekompensaty zapewnili nam jedynie równowartość jednego dnia urlopu - powiedział jeden z podróżnych.

TUI wydało oświadczenie

Głos w sprawie zabrało również TUI. "Całkowicie rozumiemy frustrację klientów, którzy wczoraj mieli lecieć lotem FHY546 z Exeter i chcielibyśmy przeprosić za opóźnienie w ich podróży. Przed startem w samolocie obsługiwanym przez Freebird wystąpił problem techniczny. W ramach środków ostrożności wszyscy pasażerowie musieli opuścić pokład, aby specjaliści mogli przeprowadzić inspekcję i rozwiązać problem" - brzmi oświadczenie biura podróży.

Jak czytamy na portalu mirror.co.uk, touroperator przekazał, że wszyscy klienci otrzymali szczegółowe informacje, jak ubiegać się o zwrot kosztów podróży i posiłków, a także odszkodowanie od Freebird. 

Zobacz także:  Nowy egzotyczny kierunek z Polski. Turyści uwielbiają spędzać tu wakacje

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/mirror.co.uk/geekweek.interia.pl