Obserwuj w Google News

PKP Intercity ogłosiło niezwykłą, daleką trasę. Podróż potrwa prawie 14 godzin

2 min. czytania
23.10.2023 15:35
Zareaguj Reakcja

PKP Intercity ogłosiło ciekawą nowość w swoim rozkładzie. Jeszcze w tym roku nocny pociąg EN Chopin będzie kursował do stolicy Bawarii, Monachium. Podróż na tej trasie potrwa niecałe 14 godzin. 

PKP Intercity z nową trasą do Monachium
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

O przedłużeniu relacji nocnego Chopina do niemieckiego miasta głośno było już od kilku miesięcy. Dopiero w ostatnim czasie kolejowy przewoźnik potwierdził tę informację. Od 10 grudnia 2023 roku będzie uruchomione nowe połączenie międzynarodowe z Warszawy do Monachium.  

Redakcja poleca

PKP Intercity z nowym połączeniem do Monachium. Podróż potrwa całą noc 

Rzecznik prasowy PKP Intercity Cezary Nowak przekazał portalowi "Rynek Kolejowy", że wydłużenie trasy pociągu En Chopin do Monachium stało się możliwe dzięki porozumieniu spółki z zagranicznymi partnerami. Cała trasa ma zająć 14 godzin.

"W porozumieniu z Kolejami Austriackimi (ÖBB) i Niemieckimi (DB) trasę „nowego” pociągu Chopin wydłużono do Monachium. Chopin oprócz grupy wagonów do Monachium będzie prowadził również z Warszawy grupę wagonów do Pragi przełączaną w Bohuminie oraz grupę wagonów do Budapesztu, która przełączana będzie w Breclaviu. W tej chwili trwają ostatnie uzgodnienia z zagranicznymi partnerami. O szczegółach nowego połączenia będziemy informować bliżej terminu wdrożenia nowego rozkładu jazdy" – wyjaśnił Cezary Nowak.

Zgodnie z planowanym rozkładem jazdy pociąg En Chopin wyruszy z głównego dworca Monachium o godz. 18.35 i po kilku postojach zatrzyma się w Wiedniu (o godz. 23.07). Potem przez Czechy wjedzie do Polski, gdzie ma zaplanowane postoje w Zebrzydowicach, Czechowicach-Dziedzicach, Oświęcimiu, Krakowie, Miechowie, Włoszczowie Północ i Opocznie Południe. Ostatni przystanek to Warszawa Gdańska, gdzie pasażerowie dotrą o godzinie 8.51.

Trasę powrotną z Warszawy zaplanowano na godzinę 19.59. Pociąg analogiczną trasą dotrze najpierw do Wiednia na godz. 4.49, a do stacji Monachium o 10.01.

A ile będą kosztowały biletów na tej trasie? Mimo że do pierwszego kursu na trasie zostało już niecałe dwa miesiące, PKP Intercity nie podało jeszcze prognozowanych cen. Z pewnością już niedługo zostaną podane. 

Nie przegap