Obserwuj w Google News

PKP Intercity przygotowuje się na wakacje. Więcej pociągów nad morze i w góry

2 min. czytania
29.05.2023 12:42
Zareaguj Reakcja

PKP Intercity za niecałe dwa tygodnie przejdzie na wakacyjny rozkład jazdy. Przewoźnik poinformował, że podróżni będą mieli do dyspozycji więcej pociągów na popularnych kierunkach, czyli m.in. nad morze czy w góry. 

Wakacyjny rozkład jazdy pociągów PKP Intercity
fot. Karolina Misztal/Reporter/East News

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny. Wiele osób planuje spędzić urlop w Polsce, w najpopularniejszych nadmorskich czy górskich miejscowościach. Dojazd do wielu miejsc ułatwi nowy rozkład jazdy pociągów. 

Redakcja poleca

Wakacyjny rozkład pociągów od 11 czerwca

PKP Intercity na wakacyjny rozkład jazdy przejdzie 11 czerwca. Przewoźnik przygotował już 58 par pociągów do /z Trójmiasta. Pasażerowie z Warszawy będą mieć do dyspozycji 33 pary połączeń dziennie, czyli o siedem więcej niż przed wakacjami i trzy więcej, niż w ubiegłoroczne wakacje. Mieszkańcy stolicy będą mogli skorzystać też z 28 par połączeń do Krakowa, tj. o trzy więcej niż w 2022 r.

Z kolei mieszkańcy Wielkopolski, aby dotrzeć do nadmorskich miejscowości takich jak Ustka, Kołobrzeg, Szczecin czy Trójmiasto, będą mogli skorzystać łącznie z 28 połączeń na dobę.

PKP Intercity zapowiada też, że mieszkańcy Krakowa łatwiej dojadą w góry. Dotychczasowe pociągi do Krynicy-Zdrój: IC Malinowski, TLK Małopolska oraz TLK Karpaty rozpoczną kursowanie od 15 czerwca. Z Krakowa do Ustki będzie kursował sezonowy pociąg TLK Jamno. Skład będzie wyjeżdżał z Krakowa w piątki, a wracał do stolicy Małopolski w niedziele. Po drodze zatrzyma się m.in. w Poznaniu czy Wrocławiu.

Redakcja poleca

Latem wrócą pociągi do Zakopanego

Od 22 czerwca na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia do Zakopanego. Podróżni z Warszawy będą mogli skorzystać z pociągu EIC Tatry oraz IC Karłowicz, jak również z kursujących w relacji Gdynia – Zakopane – Gdynia, składów TLK Karpaty i TLK Małopolska. Mieszkańcy Trójmiasta mogą wybrać jeszcze podróż składem IC Witkacy, który pojedzie przez Bydgoszcz, Toruń i Łódź. Między Bydgoszczą a zimową stolicą Polski pasażerów będzie wozić pociąg IC Halny.

Bezpośrednie połączenie z Zakopanem zyskają również mieszkańcy Pomorza Zachodniego. IC Podhalanin połączy Szczecin ze stolicą Tatr, zabierając po drodze pasażerów między innymi z Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego.

PKP Intercity zastrzega jednocześnie, że podróżni jadący do zimowej stolicy Polski nie będą mogli jeszcze korzystać ze stacji Zakopane, a ze specjalnej stacji tymczasowej Spyrkówka. Wszystko ze względu na prace modernizacyjne na linii kolejowej Kraków – Zakopane, które objęły remont torowiska na stacji Zakopane.

W wakacyjnym rozkładzie wrócą też regularne połączenia kolejowe na trasie Warszawa – Białystok pociągami IC Narew oraz IC Pilecki, realizowane dotychczas zastępczą komunikacją autobusową. Jak podsumował  przewoźnik, w okresie wakacyjnym każdego dnia na tory będą wyjeżdżały 423 pociągi, a w siatce połączeń PKP Intercity znajdzie się 413 miejscowości.

Bon rozdaje Radio ZET. Zgłoś się do naszej zabawy i wygraj gotówkę na wakacje!

Źródło: PAP