Obserwuj w Google News

PKP Intercity wprowadza zmiany. Pasażerowie nie będą już musieli stać w kolejkach do kas

2 min. czytania
19.07.2023 13:29
Zareaguj Reakcja

Na taką wiadomość czekało wielu pasażerów PKP Intercity - bilety na przejazdy międzynarodowe są już dostępne w aplikacji mobilnej przewoźnika. Przedstawiamy szczegółowe informacje.

Zmiany w aplikacji PKP Intercity. Przewoźnik uruchomił nową funkcję
fot. Marek BAZAK/East News

We wtorek 18 lipca udostępniona została sprzedaż biletów międzynarodowych w aplikacji mobilnej PKP Intercity. Do tej pory tego typu przejazd można było opłacać głównie w kasach biletowych, a zdalnie wyłącznie w ramach oferty SuperPromo International lub jako bilety IRT do Niemiec, Litwy oraz Austrii. Oznacza to, że teraz pasażerowie nie będą już musieli stać w kolejkach, żeby nabyć wejściówkę na pociąg.

Redakcja poleca

Zmiany w aplikacji PKP Intercity. Przewoźnik uruchomił nową funkcję

- Narodowy przewoźnik stale rozwija swoje zdalne kanały sprzedaży. Aplikacja mobilna PKP Intercity cieszy się dużą popularnością wśród podróżnych, dlatego przewoźnik postanowił rozszerzyć jej ofertę o przejazdy międzynarodowe - poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Jak dodano, w aplikacji udostępniono m.in. bilety SuperPromo International do Czech, Węgier, Austrii, Niemiec i na Słowację, a także wejściówki IRT dla dorosłych i dzieci do Niemiec, na Litwę oraz na pociągi nocne do Austrii na miejsca do siedzenia. Ponadto poprzez aplikację można również zakupić bilety eNRT (bilet w komunikacji międzynarodowej według taryfy NRT połączony z rezerwacją miejsca) do lub z Austrii, Czech i Słowacji, w tym wejściówki dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Przewoźnik podkreśla jednocześnie, że w najnowszej aktualizacji aplikacji na razie nie będzie dostępna opcja zakupu biletu eNRT na przejazdy do Węgier. 

Zobacz także:  FlixBus uruchamia nową trasę z Polski. Połączenie wystartuje jeszcze w lipcu

Dodatkowe usługi dla pasażerów

To nie koniec dobrych wiadomości. Wraz z wprowadzeniem zmian w procesie zakupu biletu eNRT przewoźnik udostępnił dodatkowe usługi dla pasażerów. Podróżni mogą teraz dodać wejściówkę na przewóz psa i roweru.

Kolejną nowością jest to, że bilety eNRT będą podlegać zwrotowi, a także wymianie. Początkowo ta druga opcja będzie dostępna w drodze reklamacji. Docelowo jednak pasażerowie będą mogli dokonać jej bezpośrednio w systemie przewoźnika. Przypomnijmy, że do tej pory podróżni mogli kupować bilety do Czech i na Słowację tylko w opcji bezzwrotnej.

- Bilety na przejazdy międzynarodowe dostępne w aplikacji mobilnej to odpowiedź na potrzeby naszych podróżnych. Rozumiemy, jak istotną rolę w sprzedaży pełnią kanały zdalne, dlatego nieustannie będziemy je rozwijać. Wprowadzenie międzynarodowych biletów do aplikacji było dla nas niemałym wyzwaniem logistycznym, ze względu na umowy z zagranicznymi przewoźnikami. Mimo to z sukcesem udało nam się rozszerzyć ofertę, co bardzo mnie cieszy - powiedział wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz, cytowany w komunikacie spółki.

Warto przypomnieć, że bilety międzynarodowe w ramach oferty SuperPromo International, jak również bilety IRT na Litwę i do Austrii, są także dostępne w systemie sprzedaży internetowej e-IC.

Nie przegap
Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/PAP/intercity.pl