Obserwuj w Google News

PKP kasuje popularną ulgę. Pasażerowie zapłacą więcej za bilety

2 min. czytania
08.11.2023 12:54
Zareaguj Reakcja

Pasażerowie podróżujący pociągami mogą korzystać z różnych ulg. Niestety jedna z nich już wkrótce zniknie. Podano szczegóły.

PKP kasuje popularną ulgę. Pasażerowie zapłacą więcej za bilety
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EASTNEWS

Obecnie honorowi dawcy krwi mogą korzystać z ulgi na bilety w wysokości 33 proc. Zniżka przysługuje przy przejazdach na podstawie biletów jednorazowych w klasie 1 i 2 pociągów TLK i IC, a także w klasie 2 pociągów EIC oraz EIP. Niestety wkrótce "promocja" ta zostanie zlikwidowana.

Redakcja poleca

Ta ulga PKP wkrótce zniknie. Pasażerowie zapłacą więcej za bilety

Pan Jacek z Bydgoszczy skontaktował się ostatnio z toruńskim dziennikiem Nowości. Na wstępie wyjaśnił, że chętnie podróżuje pociągiem, ponieważ jest honorowym dawcą krwi i przysługuje mu 33-procentowa ulga na bilety. Mężczyzna słyszał jednak, że wkrótce "promocja" ta ma zniknąć, co bardzo go niepokoi. 

"Jestem honorowym dawcą krwi. Często wybierałem pociąg zamiast samochodu, bo wychodziło mi taniej ze względu na 33 proc. ulgę na bilety. Słyszałem, że niestety niedługo zniknie ulga PKP dla honorowych krwiodawców. Dlaczego?" - zapytał pan Jacek w wiadomości przesłanej do redakcji dziennika.

PKP kasuje ulgę dla honorowych dawców krwi. Znamy termin

Portal Nowości: Dziennik Toruński postanowił odpowiedzieć na pytanie swojego czytelnika. W tym celu skontaktował się z rzecznikiem prasowym PKP Intercity. Cezary Nowak w rozmowie z redakcją potwierdził, że 33-proc. ulga dla honorowych dawców krwi wkrótce zniknie. Jak wyjaśnił, ma to związek z odwołaniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.

"W związku z odwołaniem stanu zagrożenia epidemicznego, honorowi dawcy krwi uprawnieni do ulgi 33 proc. mogą skorzystać z przejazdów pociągami PKP Intercity na podstawie biletów z tą ulgą maksymalnie do 30 grudnia 2023 roku włącznie, pod warunkiem posiadania ważnego zaświadczenia poświadczającego uprawnienie do tej ulgi" - oświadczył Nowak.

Rzecznik prasowy PKP Intercity podkreślił jednocześnie, że zaświadczenie musi być wydane najpóźniej 30 czerwca 2023 roku. Uprawnienie przysługuje bowiem przez okres 6 miesięcy od dnia wystawienia wspomnianego dokumentu.

Źródło: Radio ZET/nowosci.com.pl

Nie przegap