Obserwuj w Google News

Pociąg "Słoneczny" wraca na tory. Zabierze pasażerów z Warszawy nad morze

2 min. czytania
07.06.2023 13:43
Zareaguj Reakcja

Pod koniec czerwca na tory wróci pociąg "Słoneczny". Po raz kolejny zabierze on pasażerów z Warszawy nad morze. "Jest wygodnie, szybko i przystępnie cenowo, czyli dokładnie tak, jak powinna wyglądać podróż na urlop" - mówi Adam Struzik.

Pociąg "Słoneczny"
fot. Marek BAZAK/East News

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy tegoroczne wakacje planują spędzić na polskim morzem - powraca pociąg "Słoneczny". W tym roku przypada już 17. edycja tego letniego połączenia. Turyści będą mogli z niego skorzystać od 24 czerwca.

Redakcja poleca

Pociąg "Słoneczny" wraca na tory. Zabierze pasażerów z Warszawy nad morze

Pociąg "Słoneczny" będzie przemierzał trasę z Warszawy do Ustki. Po drodze zatrzyma się w kilkunastu miastach w Polsce. Na Mazowszu będzie zabierał pasażerów z następujących stacji: Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto. Następnie Słoneczny przejedzie przez Działdowo oraz Iławę. Turyści będą mogli też wsiąść lub wysiąść na przystankach zlokalizowanych w Prabutach, Malborku, Tczewie, Gdańsku Głównym, Gdańsku Wrzeszczu, Gdańsku Oliwie, Sopocie, Gdyni Głównej, Wejherowie, Lęborku i Słupsku.

"Słoneczny" pociąg będzie kursował na trasie Warszawa - Ustka - Warszawa codziennie aż do końca wakacji. Połączenie zostanie zainaugurowane w sobotę 24 czerwca. Tak jak rok temu, na tory wyjedzie również "Słoneczny - BIS". Będzie on obsługiwał trasę Warszawa - Gdynia Główna - Warszawa. Turyści będą mogli skorzystać z niego w soboty, niedziele oraz święta.

Zobacz także:  Pociągiem pod słowackie Tatry. To połączenie kolejowe może być hitem wakacji

Pociągi "Słoneczny" i "Słoneczny - BIS" składają się z nowoczesnych wagonów piętrowych, które są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery. Turyści mogą bezpłatnie przewieźć psa czy rower.

Podano ceny biletów

Znane są już również ceny biletów. Uczniowie za przejazd pociągiem "Słonecznym" zapłacą 47,25 zł (trasa do Ustki) lub 37,80 zł (połączenie do Trójmiasta). Dla studentów będzie to koszt w wysokości odpowiednio 36,75 zł oraz 29,40 zł. Z kolei cena biletu normalnego z Warszawy do Ustki wynosi 75 zł, zaś do Trójmiasta 60 zł. Sprzedaż wejściówek rozpocznie się 18 czerwca.

- Jest wygodnie, szybko i przystępnie cenowo, czyli dokładnie tak, jak powinna wyglądać podróż na urlop. Takie podejście sprawdza się od wielu lat. Niesłabnące zainteresowanie pasażerów tymi połączeniami jest tego najlepszym dowodem - powiedział podczas środowej konferencji prasowej Adam Struzik, cytowany przez portal warszawa.naszemiasto.pl.

Więcej szczegółowych informacji o "Słonecznym", w tym dokładny rozkład jazdy, można znaleźć na stronie internetowej: sloneczny.mazowieckie.com.pl.

Zobacz także:  Nowe ceny w Warsie. Klienci PKP Intercity zapłacą więcej za jedzenie

Kaszuby
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock/ na zdj. Kaszuby

RadioZET.pl/sloneczny.mazowieckie.com.pl/warszawa.naszemiasto.pl