Obserwuj w Google News

Pociągiem pod słowackie Tatry. To połączenie kolejowe może być hitem wakacji

2 min. czytania
01.06.2023 15:10
Zareaguj Reakcja

Turyści już od 3 czerwca znów będą mogli korzystać z transgranicznego połączenia kolejowego prowadzącego pod słowackie Tatry. Trasa między Muszyną (Małopolska) a stacją Poprad Tatry na Słowacji będzie realizowana w weekendy. Kursy uruchamiane są wspólnie przez Koleje Małopolskie i Koleje Słowackie.

Wracają pociągi z Muszyny do Popradu
fot. Albin Marciniak/East News

Wraz ze zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami poszerzana jest nie tylko siatka połączeń lotniczych, ale też kolejowych. W ostatnim czasie informowaliśmy, że PKP Intercity od 11 czerwca przejdzie na wakacyjny rozkład jazdy. Przewoźnik podał, że podróżni będą mieli do dyspozycji więcej pociągów na popularnych kierunkach, czyli m.in. nad morze czy w góry.

Teraz przyszła pora na kolejne dobre wiadomości dla pasażerów z Polski. Chodzi o połączenie pozwalające na dotarcie pod Tatry w Słowacji.

Redakcja poleca

Wracają połączenia kolejowe do Popradu na Słowacji

Połączenie kolejowe z Muszyny do Popradu na Słowacji zostanie uruchomione w najbliższą sobotę (3 czerwca). Jak poinformował w środę samorządowy przewoźnik Koleje Małopolskie, kursy będą realizowane we wszystkie soboty i niedziele, aż do 3 września. Przewidziano dwie pary pociągów – poranną i popołudniową - wyjeżdżające ze stacji docelowych: Muszyna o 10 i 17.56 oraz Poprad Tatry o 7.29 i 15.29.

Trasa pociągu wiedzie przez miejscowości słowackiego Podtatrza; zatrzymuje się on na stacjach: Plavec, Stara Lubovna, Podolinec, Spiska Bela, Keżmarok, Studeny Potok.

Przewoźnik wskazał, że wszystkie połączenia są dogodnie skomunikowane na stacji Muszyna z pociągami „Jaworzyna” relacji Kraków Główny – Krynica-Zdrój – Kraków Główny oraz „Włóczykij” relacji Jasło – Krynica-Zdrój – Jasło.

Zobacz także:  Będzie połączenie kolejowe z lotniskiem w Modlinie. Pasażerowie długo na to czekali

Latem wrócą pociągi PKP Intercity nad polskie Tatry

Ostatnio informowaliśmy, że od 22 czerwca na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia do Zakopanego. Podróżni z Warszawy będą mogli skorzystać z pociągu EIC Tatry oraz IC Karłowicz, jak również z kursujących w relacji Gdynia – Zakopane – Gdynia, składów TLK Karpaty i TLK Małopolska. Mieszkańcy Trójmiasta mogą wybrać jeszcze podróż składem IC Witkacy, który pojedzie przez Bydgoszcz, Toruń i Łódź. Między Bydgoszczą a zimową stolicą Polski pasażerów będzie wozić pociąg IC Halny.

Bezpośrednie połączenie z Zakopanem zyskają również mieszkańcy Pomorza Zachodniego. IC Podhalanin połączy Szczecin ze stolicą Tatr, zabierając po drodze pasażerów między innymi z Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego.

PKP Intercity zastrzega jednocześnie, że podróżni jadący do zimowej stolicy Polski nie będą mogli jeszcze korzystać ze stacji Zakopane, a ze specjalnej stacji tymczasowej Spyrkówka. Wszystko ze względu na prace modernizacyjne na linii kolejowej Kraków – Zakopane, które objęły remont torowiska na stacji Zakopane.

Bon rozdaje Radio ZET. Zgłoś się do naszej zabawy i wygraj gotówkę na wakacje!

Źródło: PAP (Rafał Grzyb)