Obserwuj w Google News

Pokazał, jak przewożone są zwierzęta w luku bagażowym. Internauci grzmią: "To jest okropne"

2 min. czytania
02.06.2023 13:30
Zareaguj Reakcja

Media społecznościowe obiegło nagranie z samolotu. Na filmie pokazano, jak przewożone są zwierzęta w luku bagażowym. "Nie ma mowy, żebym kiedykolwiek umieściła mojego zwierzaka w takich warunkach" - komentują internauci.

Pokazał, jak przewożone są zwierzęta w luku bagażowym. Internauci grzmią: "To jest okropne"
fot. Shutterstock

Każda linia lotnicza ma jasno określone zasady dotyczące przewozu zwierząt. Niektórzy przewoźnicy, jak chociażby Ryanair czy Wizz Air, w ogóle nie pozwalają pasażerom na zabranie czworonoga do samolotu. Z kolei ci, którzy przewidują taką możliwość, oferują dwie opcje: podróżowanie z pupilem na pokładzie lub przewiezienie go w luku bagażowym. To, gdzie trafi zwierzę, zależy najczęściej od jego wagi.

Pokazał, jak przewożone są zwierzęta w luku bagażowym

Zastanawialiście się kiedyś, jak przewożone są psy w luku bagażowym? Jakiś czas temu na profilu Aviación Mundial na Instagramie zamieszczone zostało krótkie nagranie z samolotu. Do tego wideo dotarł portal kobieta.gazeta.pl.

Na początku filmu widać porozrzucane walizki. Następnie kamera kieruje się inną część luku bagażowego. Tam, za zamontowaną płachtą, znajduje się transporter z niewielkim pieskiem. Pojemnik jest przytwierdzony do podłogi mocnymi linkami. Dobrze zabezpieczone są również drzwi pojemnika; do kratki zostały przymocowane trytytki. 

Zobacz także:  Oświadczył się stewardesie Ryanaira. Zrobił to na oczach wszystkich

Internauci grzmią: "To jest okropne"

Nagranie błyskawicznie obiegło sieć. Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Użytkownicy Instagrama zareagowali bardzo emocjonalnie. Część osób stwierdziła, że nigdy nie zdecydowałaby się na przewiezienie psa w luku bagażowym. Niektórzy z kolei napisali, że czasem sytuacja życiowa zmusza do tego typu kroków. Jeden z internautów zaznaczył też, że zwierzęta są różne i nie wszystkie reagują źle.

Zobacz także:  Pilot zaskoczył pasażerów samolotu. Za swój gest otrzymał oklaski na pokładzie

Ludzie, przestańcie to robić. Jeżeli samolot musiałby nagle wylądować w wodzie, nikt nie ratowałby zwierząt. Utopiłyby się. 
 
To jest okropne. Biedne psy muszą radzić sobie z hałasem, zmianami temperatury, ciemnością. Każdy, kto zrobiłby coś takiego swojemu zwierzakowi, nie zasługuje na niego.
 
Nie ma mowy, żebym kiedykolwiek umieściła mojego zwierzaka w takich warunkach.
Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/kobieta.gazeta.pl