,

Pokazał, jak wygląda sytuacja na lotnisku w Polsce. "Tu jest jakiś koszmar"

23.05.2023 10:06

Powrót z zagranicznych wakacji to czasem moment nieprzyjemnego zderzenia się z rzeczywistością. Okazuje się, że osoby, które po przylocie na Lotnisko Chopina chcą złapać taksówkę, muszą przygotować się na gigantyczne kolejki. Przekonał się o tym znany polski podróżnik Michał Cessanis. "Tu jest jakiś koszmar. Dla mnie to totalnie niewydolny system" – mówił dziennikarz, dzieląc się zaskakującym nagraniem. 

Pokazał kolejki na lotnisku w Polsce
fot. Instagram (Michał Cessanis)

Michał Cessanis to prezenter telewizyjny, dziennikarz i podróżnik. W swoich programach regularnie pokazuje najpiękniejsze zakątki świata, dzieląc się przydatnymi wskazówkami na temat podróżowania. Relacje ze swoich wyjazdów prezentuje również w mediach społecznościowych.

W ostatnim czasie na jego koncie na Instagramie pojawiło się zaskakujące nagranie pokazujące Lotnisko Chopina w Warszawie. Na wpis zwrócił uwagę portal Wirtualna Polska Turystyka. 

Tak wyglądają kolejki na Lotnisku Chopina. "Koszmar"

Michał Cessanis wrócił z czterodniowej podróży po Szwajcarii, gdzie sprawdził, jak jeździ się słynną koleją z tego kraju. Sam pobyt był bardzo udany, jednak sam powrót okazał się trudnym zderzeniem z rzeczywistością. Podróżnik opublikował krótkie wideo z Lotniska Chopina. Widać na nim ogromną kolejkę osób oczekujących nie na samolot, a na... taksówkę.

– Zapamiętajcie dobrze ten obrazek z @chopinairport przed wakacjami. To kolejka do taksówek. Dla mnie totalnie niewydolny system, czas oczekiwania na auto – bez komentarza, bo byłaby wiązanka brzydkich słów. Ja się pytam, co się stało, że tak źle to teraz wygląda – napisał polski dziennikarz w poście na Instagramie.

Reakcja Cessanisa nie jest bezpodstawna. Na nagraniu można zobaczyć kilkadziesiąt osób czekających na transport pod strefą przylotów. Kolejka jest bardzo długa. W tle słychać komentarz podróżnika, który jest oburzony takim widokiem. "Tu jest jakiś koszmar taksówkowy" – powiedział. 

Zobacz także:  Martyna Wojciechowska opublikowała niesamowite zdjęcie. "Wygląda jak z Photoshopa"

–  Pan taksówkarz uważa że "tragedii jeszcze nie ma"… Ale ja podróżując tak często widzę, co się dzieje i sam tego doświadczam. Zresztą panowie przywołujący taksówki też wiedzą, że jest źle i są bezradni. KOSZMAR! A co będzie w sezonie urlopowym??? Niech ktoś do jasnej cholery nad tym zapanuje! – podsumował dziennikarz w poście.

Część internautów radzi, że w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest komunikacja miejska. Michał Cessanis bardzo szybko na to zareagował. "W Warszawie transport publiczny nie jest dobry. Choć mieszkam blisko lotniska, podróż transportem zbiorowym trwałaby jakieś 45 minut a taksówką 15" – napisał. 

Bon rozdaje Radio ZET. Zgłoś się do naszej zabawy i wygraj gotówkę na wakacje!

Lotnisko Chopina. Gdzie może podjechać taksówka?

Portal Wirtualna Polska Turystyka przypomina, gdzie można zamówić taksówkę na Okęciu. Do strefy przylotów mają dostęp taksówki zrzeszonych korporacji, jak również Uber, który zdobył niedawno specjalny kontrakt

Osoby korzystające z FREE NOW, Bolta, iTaxi czy po prostu czekające na odbiór prywatnym samochodem, powinny wybrać się do strefy odlotów (ze strefy przylotów dostępna jest winda na górę), skąd dużo łatwiej można wyjechać. 

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka/Instagram

loader

Logo radiozet Dzieje się