Obserwuj w Google News

Pokazała paragon z lotniska. Cena małej wody zaskoczyła pasażerkę

2 min. czytania
28.04.2023 12:37
Zareaguj Reakcja

Redaktorka serwisu Wirtualna Polska Turystyka pokazała paragon z greckiego lotniska. Cena małej wody pozytywnie zaskoczyła pasażerkę. "To bardzo tanio, bo wiemy, że ceny na lotniskach potrafią być kosmiczne" - napisała kobieta.

Pokazała paragon z lotniska. Cena małej wody zaskoczyła pasażerkę
fot. Shutterstock/facebook.com/turystykawppl

Ceny niektórych produktów na lotnisku mogą zwalić z nóg. Wiele osób narzeka przede wszystkim na to, ile kosztuje woda. W minionym roku pisaliśmy, że dziennikarz podróżniczy Michał Cessanis za półlitrową butelkę tego napoju w warszawskim porcie Chopina zapłacił 6,90 zł. 

- Niektórzy z was powiedzą, że znów się czepiam cen na lotniskach w Polsce, ale cena wody na lotnisku Chopina naprawdę jest szokująca. Za butelkę wody trzeba zapłacić aż 6,90 zł. To bardzo dużo i taka cena jest skandaliczna - napisał dziennikarz na Instagramie.

Od tego czasu jak wiadomo, inflacja poszybowała w górę. Dlatego teraz za małą butelkę wody na polskich lotniskach można zapłacić jeszcze więcej. Okazuje się jednak, że nie wszędzie w Europie jest tak drogo. 

Redakcja poleca

Pokazała paragon z greckiego lotniska. Cena małej wody zaskoczyła pasażerkę

Kilka dni temu redaktorka serwisu Wirtualna Polska Turystyka pokazała rachunek z lotniska w Chanii na Krecie. Bynajmniej nie był to "paragon grozy". Za półlitrową butelkę wody dziennikarka zapłaciła zaledwie 60 eurocentów, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 2,75 zł.

- Na lotnisku w Chanii butelkę wody można kupić za 60 eurocentów! To bardzo tanio, bo wiemy, że ceny na lotniskach potrafią być kosmiczne. Ile najwięcej lub najmniej musieliście wydać na wodę na lotnisku? Licytacja czas start - napisała redaktorka na Facebooku.

Zobacz także:  Lotnisko w Radomiu już otwarte. Dokąd polecimy z nowego portu w Polsce?

Post spotkał się z żywą reakcją internautów. Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Użytkownicy Facebooka zaczęli pisać, ile płacili za wodę na różnych lotniskach na świecie. 

"Na Malcie butelka wody 0,5 l na lotnisku 2 euro", "W Atenach też poniżej euro, kawa 2, kanapka niewiele więcej - tylko nie, gdy zasiadasz przy stolikach, a bierzesz na wynos", "W Dubaju butelka 1,5 l wody za około 3,60 zł", "Katowice butelka 750 ml 9 zł" - czytamy w komentarzach.

Jak zdobyć darmową wodę na lotnisku?

Nie wszyscy to wiedzą, ale na niektórych lotniskach można dostać wodę za darmo. Wystarczy zabrać ze sobą pustą butelkę i napełnić ją bezpłatną wodą pitną w kraniku. Poidełka znajdują się na lotniskach na całym świecie, także w Polsce. Można je znaleźć w portach lotniczych m.in. w Gdańsku Poznaniu oraz Warszawie. 

Zobacz także:  Polskie lotnisko zyskało nowe połączenie. To idealny kierunek na krótki urlop

RadioZET.pl/facebook.com/turystykawppl