Obserwuj w Google News

Polacy "rzucili się" na oferty sylwestrowe w górach. Ceny są kosmiczne, ale chętnych nie brakuje

2 min. czytania
23.11.2022 09:19
Zareaguj Reakcja

Wielu Polaków już planuje tegorocznego sylwestra. Część osób spędzi go w domu, inni szukają już odpowiedniego miejsca na powitanie 2023 roku. Tak jak w poprzednich latach największym zainteresowaniem cieszą się góry. Okazuje się, że z rynku jak świeże bułeczki znikają oferty noclegowe. Te, które są jeszcze dostępne, są droższe nawet o kilkaset procent. Sylwester w polskich górach będzie drogi jak nigdy – podaje Wirtualna Polska Turystyka. 

Krupówki, Zakopane
fot. Pawel Murzyn/East News

Z uwagi na szalejącą inflację i rosnące koszty energii wielu polskich hotelarzy obawiało się o zbliżający się okres świąteczno-noworoczny. Okazuje się jednak, że pomimo tych niepewnych czasów górskie miejscowości – na czele z Zakopanem – cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Pojawiające się oferty hotelowe bardzo szybko znikają. Największy "boom" zaobserwowano tuż po zakończeniu długiego weekendu listopadowego. 

W tak intensywnym okresie warto zachować szczególną ostrożność podczas rezerwowania miejsc noclegowych. W internecie pojawia się coraz więcej fałszywych ofert. 

Zobacz także:  W Tatrach ruszył sezon narciarski. Uruchomiono pierwszy w tym sezonie wyciąg

Sylwester w Zakopanem prawie wyprzedany. Ceny są kosmiczne

Jak informuje WP Turystyka, w popularnym serwisie Booking.com aż 99 proc. miejsc w Zakopanem jest zajętych, a te, które są jeszcze dostępne, można zarezerwować za ok. 1400 zł za noc dla dwóch osób.

Ci, którzy zdecydują się przyjechać do Zakopanego od piątku do niedzieli (30.12 - 1.01), mają większy wybór, ale wciąż jest drogo. Dwa noclegi to koszt minimum 1600 zł.

Na platformie Nocowanie.pl oferta również jest ograniczona, a jednocześnie rozbieżności w cenach są naprawdę spore. – Dla przykładu, za pokój dwuosobowy zapłacimy 320 zł za dwie noce. To optymalna i bardzo korzystna cena, ale koszt pobytu w apartamencie dla dwóch osób w centrum jest 10 razy większy. Zapłacimy tu aż 3280 zł – tłumaczył cytowany przez portal Karol Wiak z Nocowanie.pl.

W tym serwisie średnia cena pobytu w apartamentach oraz domkach na sylwestra w zimowej stolicy Tatr rozpoczyna się od 1000 zł za dwie noce. Ekspert z Nocowanie.pl przyznał, że tuż po weekendzie listopadowym Polacy niemal "rzucili się" na oferty sylwestrowe.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Redakcja poleca

Polacy na sylwestra najchętniej wybierają góry

Jak wynika ze statystyk Nocowanie.pl, ponad 70 proc. użytkowników portalu szuka noclegu na sylwestra w górach. Poza Zakopanem największą popularnością wśród Polaków cieszy się Karpacz i Szklarska Poręba. Cześć osób chce powitać Nowy Rok nad morzem - tu króluje Trójmiasto. Jak w tych miejscach kształtują się ceny?

W Karkonoszach za pokój 2-osobowy trzeba zapłacić minimum 600 zł za dwie noce. Dużo drożej jest w apartamentach – tu cena może wynieść od 1000 do 2000 zł za dwie doby. 

Nieco taniej jest nad Bałtykiem. Ceny noclegu zaczynają od 300 do 400 zł za noc w pokoju. W przypadku apartamentu trzeba się liczyć z kosztami rzędu 700-1000 zł za dwie doby. Jednak i tutaj oferty szybko znikają. 

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka