,

Polska zwyciężyła w turystycznym rankingu. Pokonała m.in. Chorwację i Turcję

Nina Czochara
22.05.2023 15:49

Czytelnicy portalu USA Today za sprawą specjalnie zorganizowanego głosowania wskazali "najlepsze kierunki do tanich podróży". W rankingu nie brakuje zaskoczeń. Największym jest fakt, że to nasz kraj zajął pierwszą pozycję na liście. "Polska to przystępne cenowo miejsce oferujące ogromną liczbę rzeczy do zobaczenia i zrobienia" – pisali organizatorzy głosowania. 

Polska wyróżniona w światowym rankingu
fot. Shutterstock

Polskie miasta i atrakcje regularnie pojawiają się w prestiżowych rankingach oraz zagranicznych mediach. Czytelnicy brytyjskiego dziennika "The Guardian" wskazali najważniejsze powody do odwiedzenia Polski. "Spektakularna architektura, dzika przyroda oraz historia i sztuka" – wymienili Brytyjczycy. Podpowiedzieli przy tym, które miejsca w naszym kraju koniecznie trzeba zobaczyć.

Teraz przyszła pora na kolejne wyróżnienie. USA Today wskazał najlepsze dla turystów miejsca na tanie podróże. To właśnie Polska zebrała najwięcej punktów w głosowaniu czytelników amerykańskiego portalu. 

Najlepsze kierunki do tanich podróży. Polska numerem jeden

Czytelnicy USA Today głosowali przez internet. Mieli do wyboru dwadzieścia kierunków, które organizatorzy i eksperci wskazali im ze względu na niski koszt dzienny pobytu - nieprzekraczający 100 dolarów. Ankieta trwała cztery tygodnie, zakończyła się 8 maja. Wyniki głosowania ogłoszono w ostatnich dniach. 

Mamy powody do dumy, bo to Polska zajęła pierwszą pozycję w zestawieniu. Tuż za nią na podium znalazły się Sycylia i Meksyk. Czym nasz kraj zasłużył sobie na miano najlepszego kierunku na budżetowe wyjazdy? 

"Polska to przystępne cenowo miejsce oferujące ogromną liczbę rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Odwiedzający mogą rozkoszować się naturalnym pięknem kraju lub odwiedzić niektóre z jego niezwykłych muzeów. Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, to ważne miejsce historyczne, a wizyta w nim jest podniosłym i ważnym przeżyciem - to miejsce znajduje się na szczycie listy miejsc do zobaczenia wielu odwiedzających. Dodatkowo Krzywy Las [w woj. zachodniopomorskim - red.] to cud natury, a Kopalnia Soli Wieliczka to intrygująca atrakcja" – napisali organizatorzy.

Zobacz także: Wybrano najpiękniejsze miejsca na Ziemi. To może być gotowa lista podróżnicza

– Goście zagraniczni przyjeżdżający do naszego kraju doceniają nie tylko niezwykłe dziedzictwo, historię, zachwycającą naturę czy polską gościnność, ale także wysoką jakość usług turystycznych w przystępnych cenach – skomentował cytowany w komunikacie Polskiej Organizacji Turystycznej wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Bon rozdaje Radio ZET. Zgłoś się do naszej zabawy i wygraj gotówkę na wakacje!

10 najlepszych kierunków do tanich podróży w 2023 [LISTA]

Na liście top 10 znalazły się popularne turystycznie destynacje z różnych zakątków świata. Polska wyprzedziła w zestawieniu nie tylko słynne europejskie kierunki jak Chorwacja czy Sycylia, ale też azjatyckie wyspy - Tajlandię, Bali czy Filipiny. Oto pełna lista najlepszych miejsc na budżetową podróż w 2023 roku. 

  1. Polska
  2. Sycylia
  3. Meksyk
  4. Kostaryka
  5. Chorwacja
  6. Bali
  7. Tajlandia
  8. Peru
  9. Filipiny
  10. Turcja
Najbardziej kolorowe miasta świata
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock, na zdj. Valparaiso w Chile

Logo radiozet Dzieje się