Obserwuj w Google News

Polski park rozrywki jednym z najlepszych w Europie. Wysoka pozycja w zestawieniu

2 min. czytania
25.05.2023 14:23
Zareaguj Reakcja

Energylandia w Zatorze to największy w Polsce park rozrywki. Od momentu otwarcia w 2014 roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Na powierzchni 70 hektarów przygotowano dla gości 123 różnorodne atrakcje. Nic dziwnego, że na koncie polskiego parku jest tak wiele wyróżnień. Teraz Energylandia trafiła do kolejnego europejskiego zestawienia.

Energylandia wśród najlepszych parków rozrywki w Europie
fot. Materiały prasowe Energylandia

Eksperci z renomowanej firmy Travelcircus poddali dokładnej analizie 74 najpopularniejsze parki rozrywki w Europie. Badanie to obejmowało porównanie cen oraz ocenę aż 2545 atrakcji. Efektem tego przedsięwzięcia jest najnowszy raport "Theme Park Check Europe 2023". 

Redakcja poleca

Energylandia wśród najlepszych parków rozrywki w Europie

W prestiżowym "Theme Park Check" eksperci wzięli pod uwagę różnorodne czynniki, takie jak stosunek jakości do ceny, oceny i recenzje, aktywność w mediach społecznościowych oraz atrakcje dla różnych grup wiekowych. W ten sposób, przyznając punkty w poszczególnych kategoriach, wyróżniono najlepsze parki rozrywki w Europie. Które z nich znalazły się na podium?

Pierwsze miejsce w rankingu zajął niemiecki Europa Park z 21,69 pkt. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Efteling w Holandii i Disneyland we Francji. Tuż za podium znalazła się Energylandia, jedyny polski park rozrywki w zestawieniu - otrzymała 20,09 pkt. Zatorski park trafił zatem do czołówki najlepszych parków w Europie.

Jednocześnie Energylandia zajęła pierwsze miejsce w aż trzech kategoriach na pięć możliwych - "Najwyżej oceniany park rozrywki w Europie", "Najlepszy stosunek jakości do ceny" oraz "Park rollercoasterów nr 1 w Europie". Warto również wspomnieć, że w maju 2023 roku Energylandia Water Park zdobył pierwsze miejsce w rankingu portalu Interhome, stając się tym samym najlepszym parkiem wodnym w Europie.

Bon rozdaje Radio ZET. Zgłoś się do naszej zabawy i wygraj gotówkę na wakacje!

Polski park pełen atrakcji 

Energylandia podzielona jest na cztery strefy tematyczne. Łącznie znajdziemy w nich ponad 120 atrakcji, w tym 12 rollercoasterów, liczne karuzele, a także restauracje, bary i sklepy z pamiątkami. Spośród nich aż 25 jest dedykowanych najmłodszym gościom, już od 2 roku życia. Od 2016 roku w skład Energylandii wchodzi również park wodny.

Wielką atrakcją parku rozrywki w Zatorze jest MegaCoasterem Hyperion – najwyższy i najszybszy megacoaster w Europie. Kolejka zjeżdża z 80 metrów wysokości pod kątem nawet 85 stopni. Dużą popularnością cieszy się też Zadra – najwyższa i najszybsza na świecie hybrydowa kolejka górska (maksymalna prędkość to 120 km/h) czy Formuła – atrakcja ze strefy ekstremalnej z ogromnym przyspieszeniem. 

Źródło: Materiały prasowe

Park Gródek, Jaworzno
6 Zobacz galerię
fot. Shutterstock