Obserwuj w Google News

Dwa nowe połączenia z Polski. Loty wystartują w przyszłym roku

2 min. czytania
15.11.2023 09:35
Zareaguj Reakcja

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska i okolic - linia lotnicza Norwegian uruchomi dwie nowe trasy z Wrocławia. W kwietniu wystartuje połączenie do Danii, zaś w czerwcu zainaugurowane zostaną loty do Norwegii. 

Dwa nowe połączenia z Polski. Loty wystartują w przyszłym roku
fot. GERARD/REPORTER/EASTNEWS

Wrocławskie lotnisko rośnie w siłę. Na początku listopada LOT uruchomił stąmtad bezpośrednie połączenie do Seulu. Rejsy do stolicy Korei Południowej realizowane są raz w tygodniu (w piątek) na pokładach samolotu typu Boeing 787. Podróż na tej trasie trwa około 11 godzin.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów portu we Wrocławiu. Portal fly4free.pl podaje, że w przyszłym roku linia lotnicza Norwegian uruchomi ze stolicy Dolnego Śląska dwie nowe trasy - do Kopenhagi oraz Oslo. To idealne kierunki na krótki urlop.

Redakcja poleca

Wrocławskie lotnisko zyska dwie nowe trasy. Dokąd polecimy?

Wiosną linia Norwegian uruchomi połączenie z Wrocławia do Kopenhagi. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, pierwszy lot na tej trasie odbędzie się 1 kwietnia 2024 roku. Rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Połączenie z Wrocławia do stolicy Danii będzie obsługiwane samolotem Boeing 737 Max 8, a podróż pomiędzy tymi miastami potrwa około 1 godz. i 20 min.

Nieco później linia Norwegian zainauguruje kolejną trasę ze stolicy Dolnego Śląska. Tym razem będzie to połączenie sezonowe. Od 20 czerwca przewoźnik będzie latał z Wrocławia na lotnisko Oslo Gardermoen. Rejsy mają być realizowane dwa razy w tygodniu: w każdy poniedziałek oraz czwartek. Ostatni lat odbędzie się 15 sierpnia.

Portal fly4free.pl przypomina, że początkowo Norwegian chciał uruchomić loty z Wrocławia w 2020 roku. Wybuch pandemii koronawirusa pokrzyżował jednak plany norweskiego przewoźnika. Finalnie linia pojawiła się na polskim lotnisku w kwietniu 2022 r. Wystartowała wówczas z połączeniem do Oslo, które realizowała do stycznia br. 

Norwegian uruchomi 40 nowych połączeń

Na początku tygodnia Norwegian ogłosił uruchomienie w sumie 40 nowych połączeń. W rozkładzie linii dominować będą kierunki nordyckie. Przewoźnik ma wystartować m.in. z 9 trasami z Norwegii, 17 z Danii, 9 ze Szwecji oraz 2 z Finlandii - podaje portal fly4free.pl. Ponadto Norwegian ma uruchomić rejsy na trasach Malaga-Monachium, Alicante-Monachium, Ryga-Korfu i Ryga-Tivat. Wszystkie połączenia zostaną  zainaugurowane w przyszłorocznym sezonie letnim.

Źródło: Radio ZET/fly4free.pl

Nie przegap