Obserwuj w Google News

Polskie lotnisko zyskało nowe połączenie. To idealny kierunek na krótki urlop

2 min. czytania
26.04.2023 13:55
Zareaguj Reakcja

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników podróżowania - lotnisko w Krakowie ogłosiło uruchomienie nowego połączenia. Trasa będzie obsługiwana przez brytyjską tanią linię lotniczą Jet.com. Rejsy wystartują w listopadzie 2023 roku.

Polskie lotnisko zyskało nowe połączenie. To idealny kierunek na krótki urlop
fot. Shutterstock

Jakiś czas temu informowaliśmy, że lotnisko w Krakowie zyskało nowe połączenie. Na początku maja wystartuje trasa do Antalyi. Miasto to nazywane jest "sercem Riwiery Tureckiej" i jest jednym z najważniejszych kurortów wypoczynkowych w tamtym regionie. Rejsy będą obsługiwane przez przewoźnika z Turcji SunExpress. 

Teraz okazuje się, że to nie koniec niespodzianek. We wtorek 25 kwietnia lotnisko w podkrakowskich Balicach ogłosiło uruchomienie kolejnego połączenia za granicę. Pasażerowie będą mogli skorzystać z nowej trasy już za kilka miesięcy.

Redakcja poleca

Polskie lotnisko zyskało nowe połączenie. To idealny kierunek na krótki urlop

Brytyjska tania linia lotnicza Jet2.com uruchomi połączenie między Krakowem a East Midlands. To jeden z dziewięciu regionów Anglii, obejmujący jej środkowo-wschodnią część. Zlokalizowane są tam takie miasta jak m.in. Leicester, Nottingham, Derby, Northampton czy Lincoln.

Trasa z Polski do Wielkiej Brytanii wystartuje 9 listopada 2023 br. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu - w czwartki i niedziele. Jak wskazał prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, połączenie Jet2.com do brytyjskiego regionu to jedna z pierwszych nowości na sezon zimowy 2023/24. 

- Otwarcie połączenia Jet2.com do East Midlands to szansa dla polskich turystów na odkrycie wspaniałych, historycznych miejsc środkowo wschodniej Anglii. Nottingham to niezwykle klimatyczne miasto, do którego przybył król Ryszard Lwie Serce. Zamek Nottingham i Teatr Królewski, a także legenda słynnego Robin Hooda przyciągają turystów z całego świata. Jestem pewien, że Kraków i Małopolska również będą niezwykle atrakcyjne dla przybywających z tej części Wielkiej Brytanii, co znacznie wzmocni potencjał gospodarczy między naszymi regionami - powiedział Włoszek.

Zobacz także:  Zawieszają wszystkie rejsy i tracą samoloty. Europejskie linie lotnicze bankrutują

Steve Heapy, dyrektor generalny Jet2.com i Jet2holidays zaznaczył, że nowe połączenie uruchamiane jest w ramach nowego programu City Breaks funkcjonującego na lotnisku East Midlands.

Jet.com będzie rywalizować z Ryanairem?

Jak zauważa portal fly4free.pl, na trasie z Krakowa do East Midlands operuje już irlandzki Ryanair. Niskokosztowy przewoźnik lata do Anglii dwa razy w tygodniu - w każdą środę oraz niedzielę. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, czy połącznie to będzie kontynuowane również w sezonie zimowym. 

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W całym 2022 r. port obsłużył blisko 7,4 mln pasażerów. Był to drugi wynik w historii lotniska. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r. W obowiązującym letnim rozkładzie lotów przewoźnicy operujący z krakowskiego lotniska oferują 144 połączenia, w tym dziewięć nowych do 106 miast w 33 krajach.

Zobacz także:  Rewolucyjna usługa na Lotnisku Chopina. W kwadrans można wyrobić paszport

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/PAP(Rafał Grzyb)/fly4free.pl