Popularna wakacyjna wyspa oferuje darmowe noclegi i atrakcje. Tak chcą przyciągnąć turystów

02.02.2023 14:34

Sycylia ponownie rusza z niezwykłym programem "See Sicily". W ramach tej akcji turyści mogą otrzymać bezpłatny nocleg w hotelu oraz zniżki na atrakcje czy bilety lotnicze. Celem inicjatywy lokalnych władz jest wsparcie sektora turystycznego i przyciągnięcie na wyspę nowych gości. Co trzeba zrobić, aby zgarnąć darmowe zakwaterowanie i zniżki?

Sycylia oferuje darmowe noclegi
fot. Shutterstock

Sycylia to jeden z popularnych kierunków urlopowych wśród Polaków. Ta największa wyspa Morza Śródziemnego przyciąga tłumy zagranicznych gości niepowtarzalnym górzystym krajobrazem, urokliwymi miasteczkami, przepięknymi plażami oraz majestatycznie wznoszą się Etną. Teraz turyści mają jeszcze jeden powód, by wybrać się na Sycylię – w ramach programu "See Sicily" można otrzymać darmowy nocleg i skorzystać z bezpłatnych atrakcji. 

Darmowe noclegi na Sycylii. Rusza program "See Sicily"

"See Sicily" to projekt organizacji "Visit Sicily", którego głównym celem jest przyciągnięcie większej liczby turystów nie tylko w szczycie sezonu wakacyjnego.

W ramach programu turyści, którzy wykupią na Sycylii dwa noclegi, trzeci dostaną gratis. W przypadku pobytu 6-dniowego, goście nie będą musieli płacić za dwie doby hotelowe. Warto podkreślić, że można otrzymać maksymalnie dwa darmowe noclegi. Co więcej, oferta dotyczy jedynie wybranych, partnerskich hoteli w dziewięciu miastach na wyspie, w tym m.in. w Katanii, Palermo, Syrakuzach, Mesynie czy Trapani. 

Do pakietu można również dodać jedną darmową usługę turystyczną i skorzystać z wycieczki z przewodnikiem, wejścia do muzeum lub nurkowania na pięknej włoskiej wyspie.

Zobacz także: Chcą zbudować most, który połączy Włochy i Sycylię. "Zamierzamy przejść od słów do czynów"

Dodatkową zachętą jest 50-procentowa zniżka na bilet dla podróżujących samolotem lub promem. W przypadku lotów krajowych i z Europy maksymalna zniżka wynosi 100 euro (ok. 470 zł), podczas gdy zniżki na rejsy spoza Europy sięgają nawet 200 euro (ok. 940 zł). 

Aby skorzystać z tej oferty, należy odbyć podróż jeszcze w tym roku, do 30 września. Jednak jest jeden haczyk. Pakiet nie obowiązuje w szczycie sezonu wakacyjnego, czyli lipcu oraz sierpniu. Jak podkreślono, liczba voucherów na darmowe noclegi i zniżki na atrakcje jest ograniczona, więc warto się pospieszyć.

Szczegóły programu i pełną listę hoteli biorących udział w programie włoskiej wyspy można znaleźć na stronie visitsicily.info/en/ w zakładce "See Sicily". Promocja jest dostępna dla odwiedzających ze wszystkich krajów.

Źródło: Visit Sicily, Fly4free

loader