Obserwuj w Google News

Poszukują testera nocnych pociągów. Będą płacić za spanie podczas podróży

2 min. czytania
25.05.2023 11:15
Zareaguj Reakcja

Firma Radical Storage właśnie rozpoczęła rekrutację na "testera nocnych pociągów". Wybrani kandydaci spędzą miesiąc w podróży, podróżując koleją po Europie. Będą mieli opłacone bilety kolejowe, dodatkowe koszty i otrzymają wynagrodzenie. Brzmi jak praca marzeń? 

Tester nocnych pociągów poszukiwany
fot. Shutterstock

W internecie co jakiś czas pojawiają się oryginalne oferty pracy dla miłośników podróżowania. Niedawno informowaliśmy, że firma K iwi.com i Visa szukają sześciu osób na stanowisko "World Travel Hackera". Wybrani kandydaci otrzymają 10 tys. euro, czyli ponad 45 tys. złotych, na czterotygodniowe wojaże po świecie. Podróżnicy będą musieli filmować, fotografować i relacjonować swoje przygody w mediach społecznościowych. Muszą też dzielić się najlepszymi „travel hackami”, czyli sztuczkami pozwalającymi podróżować oszczędnie. 

Teraz pojawiła się kolejna nietypowa oferta pracy. Tym razem poszukiwani są "testerzy nocnych pociągów". Jak można zarobić na spaniu podczas podróży?

Redakcja poleca

Rusza rekrutacja na testera nocnych pociągów

Rekrutację rozpoczęła firma Radical Storage, która zajmuje się przechowywaniem bagażu. Jak podano w ogłoszeniu, szukają kandydata, który zostanie oficjalnym testerem nocnych pociągów, a przy okazji zwiedzi Europę. Firma oferuje miesięczny bilet Interrail (do siedmiu przejazdów) do poruszania się po całej Europie, bilety na maksymalnie pięć różnych pociągów nocnych w całej Europie do wyboru, darmowe miesięczne przechowanie bagażu oraz wynagrodzenie w wysokości 500 funtów (ok. 2600 zł).

Jakie wymogi muszą spełnić kandydaci? Jak podano, testerzy nocnych pociągów "muszą być żądny przygód i gotowy do eksploracji". Ponadto muszą mieć ukończone 18 lat, posiadać uprawnienia do podróżowania po Europie, a także biegle władać językiem angielskim w piśmie, by stworzyć teksty na bloga.

Zobacz także:  Polka o swojej przygodzie z Workaway. Dlaczego warto zostać wolontariuszem? 

Na czym będzie dokładnie polegała praca? Wybrana osoba będzie miała za zadanie sprawdzanie nowo otwieranych połączeń kolejowych. Chodzi o dzielenie się wrażeniami z jazdy nocnymi pociągami, w tym ocenianie jakości snu, stosunku jakości do ceny oraz korzystania z przechowalni bagażu Radical Storage. Do tego trzeba będzie wykonywać jakościowe zdjęcia i filmy z kolejowych podróży.  

"Nie potrzebujemy doświadczonego podróżnika, szukamy po prostu kogoś, kto chce odkrywać Europę i jest otwarty na nowe doświadczenia" – przekonuje firma w ogłoszeniu. "Idealny kandydat będzie w stanie pokazać naszym czytelnikom własne wrażenia z jazdy i korzystania z nocnych pociągów" – dodaje. Należy też wyjaśnić, dlaczego inni powinni (lub nie powinni) brać pod uwagę ten rodzaj transportu. 

Praca ma trwać miesiąc, ale kandydat może wybrać najlepszy dla siebie termin w okresie od lipca 2023 r. do stycznia 2024 r. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie travel.radicalstorage.com do 5 lipca. Warto pamiętać, firma nie zapewnia ubezpieczenia podróżnego – wybrany kandydat będzie musiał je wykupić we własnym zakresie.

Bon rozdaje Radio ZET. Zgłoś się do naszej zabawy i wygraj gotówkę na wakacje!

Źródło: travel.radicalstorage.com