Obserwuj w Google News

Przerażające lądowanie samolotu na lotnisku w Toronto. To wideo przyprawia o ciarki

2 min. czytania
16.11.2023 09:25
Zareaguj Reakcja

Media społecznościowe obiegło nagranie z lądowania samolotu Air Canada na lotnisku w Toronto. Pilot musiał poradzić sobie z bardzo silnym wiatrem. "Opadła mi szczęka. To jakieś szaleństwo" - komentują internauci.

Przerażające lądowanie samolotu na lotnisku w Toronto. To wideo przyprawia o ciarki
fot. youtube.com/@waketurbulence747

Podróż samolotem może wywołać wiele emocji. Szczególnie gdy podczas rejsu napotkamy niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ostatnio przekonali się o tym pasażerowie samolotu Air Canada lecącego z Tokio do Toronto. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (13 listopada) w godzinach wieczornych. 

Redakcja poleca

Dramatyczne lądowanie samolotu w Toronto. Mogło dojść do tragedii

Samolot linii Air Canada wykonywał rejs z Tokio do Toronto. Na nagraniu udostępnionym na stronie Wake Turbulence Aviation na YouTube zarejestrowano lądowanie maszyny na kanadyjskim lotnisku. Pilot musiał poradzić sobie z bardzo silnym wiatrem. Na filmie widać, jak Boeing 777 kołysze się z boku na bok. W pewnym momencie odbija się nawet od pasa startowego, a z opon unosi się dym. Wideo może przyprawić o ciarki na plecach.

Oglądaj

Na szczęście pilot poradził sobie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Samolot linii Air Canada bezpiecznie wylądował na lotnisku w Toronto, a 373 pasażerów mogło opuścić pokład. Nikomu nic się nie stało.

Przedstawiciel Air Canada w rozmowie z serwisem informacyjnym z Toronto, blogTo, potwierdził, że doszło do twardego lądowania z powodu bocznego wiatru. Dodał, że mimo że po wylądowaniu samolot normalnie kołował do bramki, w ramach środków ostrożności został wycofany z eksploatacji w celu przeprowadzenia pełnej kontroli. "Piloci Air Canada to wykwalifikowani profesjonaliści, którzy są przeszkoleni do bezpiecznego radzenia sobie w różnych sytuacjach, w tym w niekorzystnych warunkach wietrznych" - podkreślił przedstawiciel linii, cytowany przez portal Onet Podróże.

Internauci komentują lądowanie Boeinga 777. "Opadła mi szczęka"

Nagranie, na którym zarejestrowano lądowanie Boeinga 777 w Toronto, błyskawicznie obiegło media społecznościowe. Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy. "Opadła mi szczęka. To jakieś szaleństwo" - napisał jeden z użytkowników YouTuba. Inny dodał: "Przerażające to mało powiedziane. Szczególnie jeśli byłeś pasażerem". 

Wideo skomentował również naoczny świadek zdarzenia. "Pracuję na rampie na lotnisku i widziałem to lądowanie. Rzeczywiście wyglądało tak, jakby piloci stracili kontrolę nad samolotem" - napisał pod filmem. Ponadto do nagrania odniósł się jeden z pasażerów. "Leciałem tym samolotem. Kiedy maszyna wylądowała, usłyszałem mocny trzask, kadłub nagle podskoczył. Prawie dostałem zawału" - wyznał internauta.

Źródło: Radio ZET/Independent/Onet Podróże

Nie przegap