Obserwuj w Google News

Nowa opcja w PKP Intercity. Bilety na pociągi dostępne w znanej aplikacji

2 min. czytania
13.10.2023 14:32
Zareaguj Reakcja

PKP Intercity rozszerza sieć zewnętrznych partnerów sprzedaży internetowej. Już niedługo do tego grona dołączy znana aplikacja Jakdojade. Zmiany te mają jeszcze bardziej ułatwić pasażerom kupowanie biletów. 

Bilety PKP do kupienia przez aplikację Jakdojade
fot. Karolina Misztal/Reporter/East News

Dla osób regularnie podróżujących PKP szykują się kolejne zmiany. Przewoźnik podpisał już umowę z wydawcą Jakdojade, dzięki czemu w najbliższych miesiącach możliwy będzie zakup biletów bezpośrednio w aplikacji. 

Redakcja poleca

Bilety PKP do kupienia przez aplikację Jakdojade

Do tej pory na stronie internetowej oraz w aplikacji Jakdojade, po wyszukaniu połączenia obsługiwanego przez PKP Intercity, dostępny był przycisk "Kup bilet", który bezpośrednio przekierowywał do strony przewoźnika. Rozszerzenie współpracy o możliwość zakupu bezpośrednio w aplikacji to duże ułatwienie dla pasażerów, którzy korzystają z transportu mieszanego. Dzięki takiemu rozwiązaniu podróżni będą mogli wygodnie kupić i trzymać swoje bilety w jednym miejscu – napisała w komunikacie spółka. 

Rozpoczęcie współpracy z firmą Jakdojade jest kontynuacją działań, jakie przewoźnik rozpoczął we wrześniu 2021 roku wraz z wprowadzeniem ujednoliconych warunków handlowych (UWH). Od tego czasu spółka nawiązała współpracę z największymi serwisami sprzedającymi bilety, takimi jak mPay, e-podróżnik.pl, SkyCash, KOLEO czy eTravel.

"Kontynuujemy strategię przybliżania kolei do naszych klientów. Chcemy, żeby zakup biletu na pociąg był łatwy, szybki i wygodny. W strategię PKP Intercity wpisany jest rozwój, dlatego likwidujemy wszelkie bariery w korzystaniu z naszych usług. Bardzo się cieszę, że do sieci sprzedaży dołącza Jakdojade. To duża korzyść dla naszych pasażerów" – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity. Spółka zapowiada, że zmiany wejdą w życie niebawem, choć nie podano jeszcze konkretnej daty.

Lepszy zasięg w pociągach PKP Intercity

To kolejne zmiany zapowiadane przez PKP Intercity, które mają poprawić komfort podróży pasażerom. W tym tygodniu informowaliśmy, że  w 300 wagonach zostaną zainstalowane wzmacniacze sieci. Mają one polepszyć jakość sygnału w trakcie jazdy pociągiem. Spółka podaje, że jest pierwszym przewoźnikiem, który uzyskał zgodę od największych polskich operatorów na uruchomienie wzmacniaczy sieci komórkowych.

Współpracę udało się nawiązać z takimi sieciami jak: Orange Polska, Play, Polkomtel (Plus) oraz T-Mobile Polska. Zmiany mają sprawić, że w trakcie jazdy pasażerowie będą mogli cieszyć się lepszym zasięgiem telefonii komórkowej, nawet na obszarach z ograniczonym dotychczas dostępem.

Nie przegap