Obserwuj w Google News

Romantyczne krajobrazy. 9 najpiękniejszych jezior i wysp w kształcie serca

3 min. czytania
11.02.2022 10:30
Zareaguj Reakcja

Jeziora, wyspy, baseny i zatoki w kształcie serca? To walentynkowa propozycja prosto od Matki Natury. Do tych niesamowitych miejsc, urzekających swoimi kolorami i kształtami, przyjeżdżają każdego roku tysiące zakochanych. Poznajcie najbardziej romantyczne, stworzone przez naturę zakątki świata. Jedno z tych wyjątkowych miejsc znajduje się w Polsce. 

Galesnjak w Chorwacji
fot. Shutterstock

Natura tworzy tak niesamowite krajobrazy, że trudno czasami uwierzyć w ich istnienie. Zaskakują swoimi kolorami oraz niezwykłymi kształtami. Z okazji walentynek prezentujemy najpiękniejsze dzieła natury w kształcie serca. Te romantyczne miejsca prezentują się naprawdę bajkowo.

1. Galesnjak, Chorwacja

Na terenie Chorwacji znajduje się niewielka wysepka Galesnjak, potocznie nazywana "Wyspą Zakochanych". Ten romantyczny zakątek położony jest w sąsiedztwie Zadaru i oblewany wodami Morza Adriatyckiego. Wyspa widoczna jest z kosmosu i wygląda jak perfekcyjnie narysowane serce. Pierwszy raz miejsce sfotografował japoński satelita ALOS w marcu 2010 roku. Obecnie Galesnjak przeżywa prawdziwe oblężenie turystów, którzy są gotowi zapłacić każdą cenę (wyspa należy do osoby prywatnej), aby odwiedzić to miejsce z ukochaną osobą. 

Redakcja poleca

2. Wyspa Makepeace, Australia

Ma 9,2 ha powierzchni, znajduje się w rzece Noosa w australijskim stanie Queensland i kształtem przypomina serce. Niewiele osób wie, że właścicielem wyspy Makepeace jest Richard Branson, założyciel Virgin Group, do której należą m.in międzynarodowe linie lotnicze Virgin Atlantic. Niegdyś była tam prywatna rezydencja miliardera, teraz można ją wynająć, bez konieczności najmu całej wyspy. Żeby spędzić noc w znajdującym się na wyspie hotelu, trzeba zapłacić ok. 8 tys. dolarów.

3. Tavarua, Fidżi

Tę rajską wysepkę w kształcie serca, otoczoną przez rafę koralową, znajdziemy u wybrzeży Viti Levu – największej wyspy Fidżi. Na miejscu powstał kompleks hotelowy - idealny na romantyczne wakacje. Wielbiciele sportów wodnych również będą zachwyceni – Tavarua oferuje fantastyczne warunki do nurkowania czy kajakarstwa. 

4. Jezioro Trnovačko, Czarnogóra

To niewielkie, polodowcowe jezioro jest kolejnym romantycznym punktem. Choć oficjalnie znajduje się na terenie Czarnogóry, ze względu na znacznie łatwiejszy dostęp szlakami górskimi z terytorium Bośni i Hercegowiny uważane jest często za część tamtejszego Parku Narodowego Sutjeska. Jezioro Trnovačko jest stosunkowo płytkie, dlatego to popularne miejsce letnich kąpieli. 

5. Wielka Rafa Koralowa, Australia

Niewielkie serce wśród błękitnych wód ukazuje się także turystom lecącym nad Wielką Rafą Koralową u południowych wybrzeży Australii. Od 1981 roku widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rafę koralową w kształcie serca można podziwiać wyłącznie z lotu ptaka, ponieważ jest prawnie chroniona. 

Redakcja poleca

6. Zatoka św. Pawła, Rodos

To nieco odizolowana zatoka, którą niemal całkowicie otaczają skały. Znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeżu greckiej wyspy Rodos. Jak podają niektórzy mieszkańcy, około 50 r., podczas podróży do Jerozolimy, schronił się tutaj przed sztormem sam św. Paweł. Z okazji wizyty świętego na wzgórzu wybudowano niewielki kościółek, który teraz jest popularnym miejscem ślubów. Nic dziwnego, otoczenie jest naprawdę bajkowe!

7. Lac du Montagnon, Francja

To zjawiskowe jezioro w kształcie serca znajduje się w dolinie Ossau w Pirenejach. Wielbiciele wędrówek uwielbiają trasy prowadzące do tego niesamowitego, górskiego akwenu. Widoki są urzekające i niezwykle romantyczne. 

8. Tupai, Polinezja Francuska

Tupai to wyspa koralowa położona na Pacyfiku i wyróżniająca się rafą koralową w kształcie serca. Znajduje się ok. 19 km na północ od Bora-Bora i nie jest zamieszkana. To jednak niezwykle popularne miejsce oświadczyn i ślubów, również tych podwodnych. Matka natura była niezwykle szczodra. 

9. Jezioro Czarne, Polska

Jezioro Czarne, bo tak nazywa się akwen o "romantycznym" kształcie, znajduje się na pograniczu gmin Międzyrzecz i Trzciel, około 35 km na północ od Świebodzina (województwo lubuskie). Z lądu nie wyróżnia się tak naprawdę niczym szczególnym. Ogromne wrażenie robi podziwiane z lotu ptaka. Przypomina wtedy błękitne serce ukryte pośród zielonych lasów.

ZOBACZ TAKŻE: