Obserwuj w Google News

Ryanair zawiesza trzy połączenia z Polski. Loty tylko do końca marca

2 min. czytania
13.03.2023 10:41
Zareaguj Reakcja

Ryanair wprowadza kolejne zmiany. Tym razem nie chodzi jednak o uruchamianie nowych połączeń, ale cięcia w siatce lotów. Okazuje się, że zostaną zawieszone trzy połączenia z lotniska w Gdańsku, które były zaplanowane na sezon letni. Pasażerowie nie będą zadowoleni. 

Ryanair - samolot
fot. Shutterstock

W ostatnim czasie tani przewoźnicy nie tylko ogłaszają lotnicze nowości, ale też ograniczają częstotliwość lotów lub zamykają połączenia. Jak informowaliśmy w minionym tygodniu, easyJet planuje zmniejszyć liczbę rejsów realizowanych z Krakowa. Teraz cięcia szykują się także u Ryanaira, o czym informuje portal Fly4free.

Redakcja poleca

Ryanair zawiesza 3 trasy z Gdańska

Z systemu rezerwacyjnego Ryanaira wynika, że przewoźnik nagle zdecydował się na zawieszenie trzech połączeń z Gdańska, które zamierzał wykonywać w sezonie letnim, a więc od końca marca. Rejsy znikną znacznie wcześniej, niż zapowiadano.

Chodzi tutaj o loty z Gdańska do Birmingham (ostatni rejs na tej trasie zaplanowano na 24 marca), Walencji w Hiszpanii (ostatni lot 23 marca) oraz do Wilna (połączenie miało być wznowione od końca marca). Nie podano powodu, dla którego wprowadzono takie zmiany w rozkładzie. 

Ryanair zawiesza trasy
fot. Ryanair.com

Zobacz także:  Dostali zakaz wejścia do samolotu. Wszystko przez głupi żart na lotnisku w Polsce

Ryanair realizuje co siódmy lot w Europie

Ryanair pośród europejskich linii lotniczych zdecydowanie najlepiej radzi sobie po długim okresie ograniczeń wprowadzonych po wybuchu pandemii Covid-19. Potwierdzają to między innymi najnowsze dane z naszego kraju przekazane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego - według przekazanych informacji Ryanair obsługuje w Polsce niemal tyle samo pasażerów, co łącznie Wizz Air i PLL LOT.

Jak wygląda rozwój Ryanaira w Polsce na tle innych krajów? Pokazuje to najnowszy raport przygotowany przez Air Service One na podstawie danych analitycznych Cirium. Z danych wynika, że w drugim kwartale 2023 roku Ryanair wykona 14,6 proc. wszystkich zaplanowanych operacji lotniczych na europejskich lotniskach. To oznacza, że co 7 lot w Europie będzie obsługiwany przez irlandzką linią.

Według raportu Polska plasuje się na trzecim miejscu wśród największych rynków niskobudżetowego przewoźnika. W porównaniu do analogicznego okresu minionego roku liczba lotów Ryanaira z Polski zwiększy się w skali roku o 12,5 proc. Większe wzrosty notują tylko Austria (22,5 proc.) oraz Francja (19,4 proc.).

Źródło: Fly4free, Ryanair