Obserwuj w Google News

Ryanair kasuje cztery połączenia z Polski. Na liście również trasy krajowe

2 min. czytania
13.11.2023 11:32
Zareaguj Reakcja

Złe wieści dla pasażerów z Polski - tania linia lotnicza Ryanair usunęła ze swojego systemu rezerwacyjnego cztery trasy. Zniknęły zarówno loty krajowe, jak i połączenia za granicę.

Ryanair kasuje cztery połączenia z Polski. Na liście również trasy krajowe
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER/EASTNEWS

Ryanair co jakiś czas wprowadza zmiany w swojej siatce połączeń. Pod koniec minionego miesiąca tania linia uruchomiła dwie nowe trasy z Polski. 29 października zainaugurowała loty z Wrocławia do Walencji, a dzień później z Modlina do Hiszpanii. Pierwsza trasa obsługiwana jest osiem razy w tygodniu, zaś druga cztery.

Teraz natomiast pojawiła się mniej pozytywna wiadomość. Portal fly4free.pl podał, że w ostatnich dniach Ryanair usunął ze swojej siatki około 40 połączeń. Irlandzki przewoźnik skasował również loty z Polski.

Redakcja poleca

Ryanair kasuje cztery połączenia z Polski. Na liście również trasy krajowe

Z systemu rezerwacyjnego Ryanaira zniknęły cztery połączenia z Polski. Niskokosztowy przewoźnik skasował rejsy m.in. z Poznania do Budapesztu (Węgry) oraz z Katowic do Kolonii (Niemcy). W przyszłorocznym sezonie letnim nie powrócą również dwie trasy krajowe. Mowa tu o połączeniu z Wrocławia do Szyman oraz z Modlina do Szczecina. 

Dlaczego Ryanair postanowił skasować te trasy? Jako jeden z prawdopodobnych powodów portal fly4free.pl wskazuje problemy z dostawami nowych Boeingów 737 8200, które miały zasilić florę przewoźnika przed sezonem letnim. Tania linia mogła też chcieć pozbyć się najmniej rentownych połączeń. Jeżeli natomiast chodzi o skasowanie rejsów z Modlina do Szczecina, w tym wypadku zawinił spór Ryanaira z podwarszawskim lotniskiem w sprawie nowego cennika. 

Ryanair pobił rekord liczby pasażerów

Na początku miesiąca pisaliśmy, że Ryanair pobił rekord liczby pasażerów. Od kwietnia do września br. tania linia obsłużyła 105,4 mln podróżnych, najwięcej w historii. Dzięki temu irlandzki przewoźnik odnotował zysk na poziomie 2,18 mld euro (wzrost o 60 proc. w porównaniu do poprzedniego roku - 1,3 mld euro).

Zdaniem szefa Ryanaira jest to w dużej mierze zasługa "bardzo dużego ruchu w czasie Wielkanocy i rekordowego ruchu w lecie". Michael O’Leary nie wyklucza przy tym, że ostatni kwartał roku obrotowego przyniesie straty w okresie zimowym.

Źródło: Radio ZET/fly4free.pl

Nie przegap
Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock