,

Ryanair ogłosił kilkanaście nowych tras z Polski. Skorzystają pasażerowie dwóch lotnisk

22.02.2023 14:27

Ryanair zapowiedział uruchomienie wiosną nowych tras z lotnisk w południowo-wschodniej części Polski. Na liście jest kilkanaście połączeń, w tym popularne wakacyjnie kierunki. W ramach promocji ceny biletów rozpoczynają się od 145 złotych.

Ryanair - nowe trasy z Polski
fot. Shutterstock

Irlandzka tania linia ogłasza kolejne nowości w swojej siatce lotów. W minionym tygodniu informowaliśmy, że Ryanair dodał do letniego rozkładu lotów z Poznania 4 nowe połączenia – do portów w Burgas (Bułgaria), Bari (Włochy), Pafos (Cypr) oraz Krakowie. 

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Teraz przewoźnik ogłasza uruchomienie kilkunastu nowych tras z lotnisk w Lublinie oraz Rzeszowie.

Ryanair. Nowe trasy z Lublina i Rzeszowa

Ryanair podał w najnowszym komunikacie prasowym, że poszerzy siatkę lotów na lotniskach w Lublinie i Rzeszowie. Z pierwszego z tych miast podróżni będą mogli polecieć wiosną do Gdańska, Mediolanu-Bergamo i na Wyspy Brytyjskie – do Dublinu oraz Londynu-Luton.

Z kolei z Rzeszowa klienci irlandzkiej linii polecą do Dublina, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Manchesteru, Bristolu i portów East Midlands. Z wakacyjnych kierunków nowością od czerwca będzie Zadar w Chorwacji.

– Ryanair będzie kontynuował wzrost ruchu w Rzeszowie i Lublinie, dostarczając więcej tras i niższe taryfy niż jakiekolwiek inne linie lotnicze w Polsce – mówiła Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager Ryanair CEE & Baltics, cytowana przez "Rynek Lotniczy".

Aby uczcić uruchomienie letniego rozkładu lotów z portu Rzeszów-Jasionka irlandzki, przewoźnik wprowadził ograniczoną czasowo promocję - 100 000 miejsc dostępnych od 145 zł na podróże między kwietniem a październikiem 2023 roku. Rezerwacji trzeba dokonać do północy 23 lutego.

Zobacz także: Rewolucyjna usługa na polskim lotnisku. Turyści długo na to czekali

Ryanair wraca na Lotnisko Chopina w Warszawie

Ryanair umacnia swoją pozycję w Polsce. Przypomnijmy, że niedawno irlandzki przewoźnik potwierdził powrót na Lotnisko Chopina w Warszawie po czterech latach przerwy. 

W tegorocznym sezonie letnim ma zostać uruchomionych pięć nowych tras - do Alicante (Hiszpania), Palmy de Mallorca (Majorka), Wiednia (Austria), Brukseli (Belgia) oraz Pafos (Cypr). Inauguracyjny rejs ze stołecznego lotniska odbędzie się już 26 marca. 

Szef Ryanaira Michael O'Leary zapowiedział jednocześnie, że planuje uruchomić w najbliższym czasie od 15 do 20 kolejnych tras.

Źródło: Rynek Lotniczy

loader