Obserwuj w Google News

Pasażerka postanowiła przechytrzyć Ryanaira. To nagranie ma 13,5 mln wyświetleń

2 min. czytania
24.01.2023 09:26
Zareaguj Reakcja

Pomysłowość pasażerów nie zna granic. Jedna z klientek Ryanaira znalazła zaskakujący sposób na to, jak wnieść na pokład samolotu większą liczbę rzeczy i nie dopłacać do bagażu podręcznego. Nagranie, na którym kobiecie udało się przechytrzyć tanie linie, szybko obiegło sieć. Krótkie wideo z TikToka ma już ponad 13 mln wyświetleń. 

Ryanair - pasażerowie na lotnisku
fot. Shutterstock/TikTok (screen)

Do sieci regularnie trafiają nagrania pokazujące, jak pasażerowie sprytnie obchodzą zasady dotyczące limitu bagażu podręcznego w tanich liniach. Najpopularniejsza metoda to oczywiście ubieranie się na cebulkę, jednak niektórzy potrafią zaskoczyć o wiele ciekawszymi sposobami. W ostatnim czasie opisywaliśmy historię podróżniczki, która "przemyciła" do samolotu dodatkową ilość ubrań, wykorzystując do tego poduszkę podróżną. Teraz do internetu trafił kolejny filmik. 

Redakcja poleca

Tak pasażerka oszukała Ryanaira [WIDEO]

Nagraniem podzieliła się jedna z użytkowniczek TikToka. Podróżniczka postanowiła "nauczyć swoją mamę, jak przechytrzyć Ryanaira".

Jak można zobaczyć na krótkim filmiku, do wniesienia na pokład dodatkowego bagażu pasażerka wykorzystała bawełnianą torbę. Zapakowała do niej swoje rzeczy, które nie zmieściły się w plecaku, a następnie zawiesiła całość na szyi. Kolejnym krokiem było schowanie torby pod kurtką i założenie na wierzch plecaka.

Dzięki temu pomysłowi torba nie była widoczna, a kobieta mogła zabrać do samolotu Ryanaira dodatkowy "bagaż", oczywiście bez opłaty. Nagranie błyskawicznie obiegło internet. Wideo ma już ponad 13,5 mln wyświetleń.

Ryanair wprowadzi dokładniejsze kontrole i opłaty?

Część osób popiera tego typu sposoby na obejście limitów obowiązujących w tanich liniach, inni otwarcie je krytykują, podając, że właśnie przez takie zachowania Ryanair nakłada dodatkowe ograniczenia i opłaty. 

Przypomnijmy, że pod koniec września  Ryanair zapowiedział "wojnę" pasażerom, którzy próbują oszukać linię. Na profilu przewoźnika na TikToku pojawił się krótki filmik, w którym zapowiedziano wprowadzenie nowego "cennika". Za wniesienie poduszki na kark trzeba będzie zapłacić 5 euro, dodatkowe warstwy ubrań będą oznaczały konieczność zapłacenia 17,5 euro, a zabranie na pokład dużej poduszki może wiązać się z wydatkiem 24,99 euro. Na razie nie wiadomo, kiedy te zmiany zostaną wprowadzone. 

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi obecnie zasadami każdy pasażer Ryanaira w cenie biletu może zabrać ze sobą na pokład samolotu jeden nieduży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm. Torba musi zmieścić się pod poprzedzającym go siedzeniem. Jeśli zależy nam na większej walizce z kółkami, musimy wykupić opcję z pierwszeństwem wejścia na pokład. Bagaż nie będzie mógł wtedy przekroczyć 55 x 40 x 20 cm.

Źródło: TikTok, Wprost

Redakcja poleca